Megvédte Eb-címét Adina Diaconu

Román lány diadalmaskodott a korosztályos zágrábi asztalitenisz-Európa-bajnokság ifiversenyében. Adina Diaconu, a 2015-ös pozsonyi Eb bajnoka a horvát fővárosban sem talált legyőzőre.

Diaconu nagyon magabiztosan játszott a vasárnapi döntőben, kínai-azerbajdzsáni ellenfele egyetlen szettet sem tudott nyerni. „Nagyon boldog voltam, hogy az ellen a Ning Jing ellen játszhattam, aki megverte Andreea Dragomant az egyéni verseny első körében. Jó formában voltam, nem tudott meglepni” – olvasható a 4:0-s sikert arató Diaconu nyilatkozata az Európai Asztalitenisz-szövetség honlapján.

Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint a román asztaliteniszezők összesen nyolc érmet, három aranyat, egy ezüstöt és négy bronzot szereztek Horvátországban. Korábban az ifjúsági lánycsapat nyert aranyat, míg Tania Plăian párosban gyűjtötte be a legfényesebben csillogó érmet.