Bejutottak a BL-döntőbe a győri kézis lányok

A Győri Audi ETO KC bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája fináléjába, miután 21-20-ra legyőzte a címvédő montenegrói Buducnost Podgoricát a budapesti négyes döntő szombati első elődöntőjében.

Az első félidő első fele szokatlanul kevés gólt hozott, és mivel a folytatásban a győriek tudták állandósítani hatékony védekezésüket, a szünetben három találattal vezettek (11-8).

Eredmény, elődöntő:
Győri Audi ETO KC - Buducnost Podgorica (montenegrói) 21-20 (11-8)
a Győr gólszerzői: Löke 4, Sulland 4/4, Groot 4, Amorim 3, Kovacsics 2, Görbicz 1, Hársfalvi 1, Knedlikova 1, Broch 1

A második felvonás elején lendületes, pontos támadásainak köszönhetően rövid idő alatt fordított a Buducnost, de a magyar csapat előbb visszavette a vezetést, majd újra háromgólos különbséget alakított ki.

A rendkívüli izgalmas hajrában az ETO továbbra is kiválóan védekezett, így egy góllal sikerült legyőznie a tavalyi győztes montenegrói együttest, és fennállása során tizedszer játszhat döntőt nemzetközi kupában.

A vasárnapi fináléban a győriek a macedón Vardar Szkopje és a román CSM Bucuresti elődöntőjének győztesével találkoznak.