Kerber és Nadal is győzött hazai salakpályán

A második helyen kiemelt, címvédő Angelique Kerber nyerte a 694 ezer dollár összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztorna vasárnapi döntőjét.

Az ausztrál nyílt bajnokságon januárban győztes német játékos honfitársát, a világranglista 71. helyén álló Laura Siegemundot verte egy szoros és egy sima szettben.

Eredmény, döntő: Kerber (német, 2.)-Siegemund (német) 6:4, 6:0

Rafael Nadalnak is sikeres volt a hazai szereplése, a vasárnapi döntőben a japán, kétszeres címvédő Nisikori Kejt legyőzve, pályafutása során kilencedik alkalommal nyerte meg a 2,15 millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás tenisztornát.

A spanyol játékos most már tényleg a salak királyának érezheti magét, hiszen a 49. salakpályás tornagyőzelemnél jár, amellyel beállította Guillermo Vilas rekordját.

Eredmény, döntő: Nadal (spanyol, 1.)-Nisikori (japán, 2.) 6:4, 7:5