Elhunyt Elisabeta Polihroniade, Románia legjelentősebb női sakkozója

Elhunyt szombaton, nyolcvan éves korában Románia egyik legjelentősebb sakkozója, Elisabeta Polihroniade.

A hírt az Ifjúsági és Sport Minisztérium államtitkára, Carmen Tocală jelentette be. A nemzetközi nagymester halálának pontos körülményei nem ismertek. Az államtitkár elmondta, a román sport nagyon sokat veszít a távozásával, rengeteget tett a sakk népszerűsítésért.

Elisabeta Polihroniade 1935. április 23-án született. Játékosként kilenc olimpiai érmet, hét országos bajnoki címet szerzett, több mint 150 nemzetközi tornán vett részt. Emellett tíz olimpián nemzetközi bíróként volt jelen.

A rendszerváltás előtt egy ideig önálló televíziós műsora volt, amelyben a sakkot népszerűsítette. Több magas rangú állami kitüntetésben részesült. Neve 1999-ben bekerült a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) Aranykönyvébe.