Kikapott Kuznyecovától, nem jutott be 20. WTA-döntőjébe Halep

Várnia kell még karrierje húszadik döntőjére Simona Halepnek, ugyanis pénteken hajnalban a Sydney-i tenisztornán három játszmában kikapott az orosz Szvetlana Kuznyecovától.

A WTA-ranglista 2. helyén álló konstancai lány 5-4-es előnnyel indult a már csütörtökön elkezdett, de esőzés miatt félbeszakadt „második felvonáson”, ám ellenfele koncentráltabban érkezett a meccs újraindítására és 7-5-re megnyerte az első szettet. A második menetben Halep jobban odafigyelt a és 3-1-nél szerzett brékelőnyét végig megtartva 6-4-es szetteredménnyel  kiegyenlített. A mindent eldöntő harmadik szettben 3-2-ig fej-fej mellett haladtak a lányok, viszont ekkor az orosz teniszezőnek sikerült elvennie Halep adogatását és pszichológiai előnyre is szert tett. Kuznyecova ezután hozta a saját adogatását  és ezzel nagymértékben el is dőlt a győztes kiléte. A végeredmény: 7-5, 4-6, 6-3 Szvetlana Kuznyecova javára.

Az orosz lány ellenfele a Sydney-i torna döntőjében a WTA-ranglista 94. helyén álló Monica Puig lesz.