Lehengerelte a HSC Csíkszereda a gyergyói Progymot

Tiszenkétszer talált be a HSC Csíkszereda a Gyergyószentmiklósi Progym kapujába a román jégkorong-bajnokság alapszakaszának pénteki találkozóján.

A Székelyhon tudósítása szerint a hazaiak az első játékrészben még csak egy góllal vezettek, a második és harmadik harmad viszont a a nyomasztó fölényüket hozta. Két góllal mutatkozott be az új csíkszeredai légiós, Alekszej Alekszejev.

HSC Csíkszereda–Gyergyószentmiklósi Progym 12–1 (2–1, 4–0, 6–0). Gólszerzők: Bíró Tamás (7.), Anton Berljev (9., 57.), Farkas Tamás (23., 47.), Alekszej Alekszejev (27., 47.), Kirils Tambijevs (30.), Moldován Ervin (40., 43., 57.), Péter-Drócsa Levente (43.), illetve Vitalij Kiricsenko (10.). Büntetőpercek: 4–24. Vezették: Valentin Lascăr, Cosmin Topârceanu, Mihai Butucel.