Rövid pályás úszó Eb: Szilágyi, Hosszú, Jakabos és Cseh is döntős

Hosszú Katinka 200 háton, Szilágyi Liliána és Jakabos Zsuzsanna 200 pillangón, míg Cseh László 200 vegyesen jutott be a délutáni döntőbe a netanyai rövidpályás úszó Európa-bajnokság péntek délelőtti előfutamaiból.

A mostani Eb-n már két aranyat szerzett Hosszú egészen elképesztő fölénnyel nyerte meg a hátúszók előfutamait, 1:59.95 perces ideje közel három és fél másodperccel volt jobb mint a másodiké, s Európa-bajnoki csúcs.

Pillangón Hosszú nem indult, Szilágyi és Jakabos viszont szállította a jó eredményeket: előbbi a harmadik (2:07.14 p), utóbbi pedig a hetedik (2:07.95) eredménnyel került fináléba.

A csütörtökön 100 pillangón győztes Cseh korábbi felségterületén, 200 vegyesen is imponálóan teljesített, s magabiztos úszással, második idővel (1:54.37) jutott az esti döntőbe.

A pénteki finálés programban Hosszú kétszer lesz érdekelt, mivel csütörtökön 100 vegyesen biztosította helyét a fináléban.