EL: bravúrosan fordított az Astra, lebőgött a FCSB (FOTÓK)

Csütörtökön megkezdődött a playoffkör a labdarúgó Európa-ligában, már csak egy akadályt kell sikerrel venniük a csapatoknak ahhoz, hogy bejussanak a csoportkörbe. Az Astra Giurgiu bravúros fordítása után a fővárosi FCSB csúnyán leszerepelt.

Az Astra Giurgiu pocsékul kezdett a holland AZ ellen, hiszen az alkmaariak a 13. percben már 2–0-ra vezettek idegenben, kifejezetten kellemes helyzetbe hozva ezzel magukat. Igen ám, de a gyurgyevóiak nem adták fel, a játékrész derekán szépítettek, majd a félidő hajrájában szerzett két góllal már vezettek! A szünet után újabb találat nem esett, így az Astra várhatja minimális előnyből a visszavágót, bár az AZ-nek még így is sokat érhet az idegenben szerzett két találat.

Érdekesség, hogy a gyurgyevóiak az előző körben a West Ham United ellen idegenben szintén felálltak 0–2-ről (2–2), míg a visszavágón hazai pályán ugyancsak hátrányból nyertek (2–1)!

Leszerepelt a FCSB

Szégyenletesen leszerepelt saját közönsége előtt a fővárosi FCSB, amely arányaiban meglepően súlyos, 3-0-s vereséget szenvedett a Rosenborg Trondheim csapatától. A norvégok ezzel nagymértékben el is döntötték a továbbjutás kérdését, a mérkőzés után Gigi Becali, a FCSB tulajdonosan elkeseredettségében már arról beszélt a román sporttelevízióknak, hogy elege volt a fociból, eladja a csapatot.

A Dortmundnak sikerült a fordítás

Minden várakozást felülmúló mérkőzésen, a padlóról felállva, 0–3-ról nyert 4–3-ra a Borussia Dortmund a norvég Odd vendégeként. A németek már 15 másodperc után hátrányba kerültek, majd 22 perc elteltével három gólt kellett ledolgozniuk a bátran futballozó, és szép találatokat szerző norvég együttes otthonában.

Thomas Tuchel – a kapufát a kilencven perc során több alkalommal is eltaláló – együttese Aubameyang révén még az első félidőben szépített, majd a második játékrészben beindította a hengert. Kagava a 47. percben volt eredményes, a 76. percben Aubameyang második gólja már az egyenlítést jelentette. A dortmundiak győztes találatát Mhitarjan szerezte fejjel a 85. percben.

Az osztrák Salzburg számára igencsak küzdelmesnek ígérkezik a második felvonás, a fehérorosz Dinamo Minszk egyórányi játékhoz közeledve jutott előnyhöz, majd a 93. percben megduplázta azt.

Könnyebb a helyzete a Legia Warszawának, Nikolics Nemanja csapata a balhés felvezetés után idegenben 1–0-ra nyert a Zorja ellen. A magyar támadót a 88. percben cserélték le.

A PAOK már gyakorlatilag készülhet a csoportkörre. A szlovák Róbert Mak elképesztő meccset játszott, három gólja mellett két gólpasszt kiosztott, emellett kihagyott egy büntetőt és még egy sárga lapot is begyűjtött a dán Bröndby ellen.

Az Atromitosznak nem sikerült előnyt szereznie, sőt, az utolsó előtti percben érkezett a 80. percben pályára lépő Robin van Persie, és a Fenerbahcéban szerzett első góljával eldöntötte az összecsapást.

Az AZ után az Athletic Bilbao is nyeregben érezhette magát vendégként, de ahogyan a gyurgyevóiak, úgy a zsolnaiak is fordítani tudtak kétgólos hátrányukból! A csereként beálló Willian volt a nyerő ember, a 77. percben egyenlített, a 94. percben a győztes gólt is megszerezte.