Halep ott folytatja Cincinnatiban, ahol Torontóban abbahagyta

Bejutott szerdán az egyesült államokbeli Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjébe Simona Halep. A konstancai lány a világranglista negyvenedik helyén álló Kristina Mladenovicot győzte le 7:5, 6:7, 6:4-re.

A francia színekben versenyző teniszező kemény ellenfélnek bizonyult. Halep a közel három órát tartó mérkőzés után el is ismerte, hogy „mindent bele kellett adnia” a győzelemért. Mladenovics ugyanis rendkívül szívósan helyt tudott állni a nála kétségkívül jobb román sportolóval szemben: a második játszmában, 3:5-ös állásnál előbb meccslabdát hárított, majd fordítani tudott.

A 2,4 millió dolláros összdíjazású tornán Simona Halep következő ellenfele az Andrea Petkovic és Camila Giorgi közötti mérkőzés győztes lesz. Ha Cincinnatiban eljut a döntőig, a konstancai lány a WTA-ranglistán a jelenlegi harmadik helyről a másodikra lép.