Simona Halep visszanyerte önbizalmát: a negyeddöntőbe jutott Torontóban

Közel két és fél órás, döntőbe illően látványos mérkőzésen győzte Simona Halep a világranglistán tizenegyedik helyezett Angelique Kerbert csütörtökön a 2,5 millió dollár összdíjazású torontói kemény pályás női tenisztorna (Rogers Cup) második fordulójában.

A román lány három szettben, 6:3, 5:7, 6:4-re győzte le német ellenfelét. A fordulatos, hosszú labdamenetekkel tűzdelt mérkőzésen Halep kezdett magabiztosabban, ám Kerber a második szettben egyenlíteni tudott.

A világranglista harmadik konstancai sportolónak azonban nem csak a fizikai erőnléte jó. A nyár elején tapasztaltakkal ellentétben most nem viselte meg különösebben a játszma elvesztése, a harmadik szettben visszatért a magabiztossága, és 2:3-ról fordítva megszerezte a győzelmet.

Simona Halep a negyeddöntőben az Agnieszka Radwanska és Alize Cornet közötti mérkőzés győztesével játszik.