Vizes vb: soha nem szerepelt még ilyen jól a magyar úszóválogatott

Minden sportágat figyelembe véve Kína végzett az élen a kazanyi vizes világbajnokság éremtáblázatán, csak a medencés úszókat számolva az Egyesült Államok lett az első. Magyarország kilenc érmével utóbbi kategóriában a hatodik lett, míg összesítésben a nyolcadik.

Csak az úszást nézve az Egyesült Államok sorozatban hetedszer végzett az élen, a vizes vb-t tekintve ugyanakkor megtört a 2003 óta tartó győztes sorozatuk, 2001-ben az ausztrálok tudták őket maguk mögé utasítani Fukuokában.

Az úszást figyelembe véve az Egyesült Államok, Ausztrália, Kína, Nagy-Britannia és Franciaország előzte csak meg Magyarországot, utóbbi ráadásul négy éremmel is kevesebbet szerzett (4–1–1). Olyan nagyhatalmak végeztek Magyarország mögött, mint Japán (3–1–0), Olaszország (1–3–1), Oroszország (1–1–2) vagy Németország (1–0–2).

Az 50-es medencében rendezett eddigi világbajnokságokon összesen 26 aranyérmet nyertek a magyar úszók, a teljes vb-éremgyűjtemény pedig 66 darabból áll. Egy világbajnokságon Magyarország még sosem szerzett olyan sok érmet, mint most Kazanyban.