A Bécsi Rapid kiütötte a BL-ből az Ajaxot

A Rapid Wien 3-2-re nyert az Ajax otthonában, és 5-4-es összesítéssel jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. Szerda este pályára lép a magyar és a román bajnok is, Videoton és a FCSB 1-1-es eredménnyel utazik a fehérorosz BATE, illetve a szerb Partizan otthonába.

A bécsi alakulat már az első mecsen is meglepetést okozott, miután hazai pályán 2-0-s hátrányból felállva a második félidőben kiegyenlített, ezzel életben tartotta esélyeit. A visszavágón aztán a Rapid kétgóllal elhúzott, a forgatókönyv pedig ugyanaz volt, mint az első meccsen, a hazaiak a fordulás után kiegyenlítettek. Azonban Amszterdamban nem maradt 2-2 a vége, ugyanis az Ajax egyenlító találata után két perccel Schaub vette be a hazai kaput, ezzel megpecsételve az Ajax sorsát.

A Monaco hazai pályán is simán verte a Young Boyst, és végül 7-1-es összesítéssel búcsúztatta a svájci csapatot.

BL-selejtező, 3. forduló, visszavágók:

• Ajax Amsterdam (holland)-Rapid Wien (osztrák) 2-3 (0-2), tj: a Rapid, 5-4-es összesítéssel.
  • AS Monaco (francia)-Young Boys (svájci) 4-0 (0-0), Tj.: az AS Monaco 7-1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.
  • Molde (norvég)-Dinamo Zagreb (horvát) 3-3 (1-3), tj: a Dinamo Zagreb 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.
  • APOEL (ciprusi)-Midtjylland (dán) 0-1 (0-1), Tj.: az APOEL 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.