Piţurcáék büntetővel győztek, Egerváriék simán kikaptak

Románia labdarúgó-válogatottja felkészülési mérkőzésen 2–1-es győzelmet aratott hazai pályán a sok helyzetet kihagyó Belgium ellen. Magyarország hazai pályán szenvedtt sima, 0-2-es vereséget Norvégiától.romanfoci

Victor Piţurcă tanítványai a hazai pálya ellenére megilletődötten kezdték a mérkőzést, a vendégek sokkal többet birtokolták a labdát, és veszélyesebben futballoztak.

A 23. percben nagy védelmi hibát követően meg is szerezte a vezetést Belgium: egy bal oldali beadást a hazai védő, Valerică Găman középre fejelt ki, a labda pont Christian Benteke elé pattant, aki egy átvétel után a lábak között laposan lőtt a kapuba. Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, tíz percre rá ugyanis Alexandru Maxim hatalmas gólt lő ballal, döntetlenre módosítva a találkozót.537227-alexandru-maxim

A gól megfogta a belgákat, így a játék képe is kiegyenlítődött, a szünetig azonban már egyik oldalon sem született további találat.

A második félidőben mindkét csapat nyílt támadófutballt felvállalva lépett a tettek mezejére – a hazaiak ötöt is cseréltek a szünetben –, ennek eredményeképpen itt is, ott is kialakult veszélyes helyzet, a folytatásban azonban nagyrészt mezőnyharcot láthatott a kilátogató mintegy ötezer néző.

A 66. percben a semmiből szerzett vezetést Románia: a Jan Vertonghen kezezésért megítélt büntetőt Gabriel Torje értékesítette könyörtelenül, 2–1. A folytatásban Romelu Lukaku nagyszerűen ugrott ki a védők között, de hiába vitte egyedül a kapusra a labdát, mellé lőtte, így maradt az egygólos hazai vezetés.

Az utolsó percekben Lukaku révén hatalmas helyzeteket hagyott ki a vendégegyüttes.

Tovább tart a norvégok elleni rossz sorozat

Nem szakadt meg a magyar labdarúgó-válogatott norvégok elleni, 31 éve tartó nyeretlenségi sorozata, mivel szerdán 2-0-s vereséget szenvedett északi riválisától a Puskás Ferenc Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.magyarfoci

A hazai kaput Király Gábor védte, aki 87. alkalommal szerepelt a válogatottban, így megelőzte a kapusok rangsorában Grosics Gyulát. Az 1860 München légiósánál többször csak Bozsik József (101) és Fazekas László (92) húzhatta magára a címeres mezt. Egervári Sándor szövetségi kapitány újoncot is avatott Guzmics Richárd személyében.

A magyar válogatottnak az idén ez volt az utolsó mérkőzése, tétmeccsen legközelebb március 22-én, a románok elleni világbajnoki selejtezőn lép pályára Budapesten.

A magyar szurkolók a Himnusz alatt egy "Köszönjük az idei évet!" feliratú molinóval köszöntötték a nemzeti csapatot, amely az első negyedórában nem tudott komoly helyzetet kialakítani, Király felívelései ráadásul a támadó harmadban rendre a norvégokhoz kerültek.

Az első kapura lövést is a vendégek jegyezték, gól azonban ebből nem lett, mert Király nagyot védett. A félidő hajrájában azonban már a kapus sem segíthetett, így az összességében veszélyesebben futballozó norvégok vonulhattak előnnyel a szünetre.

A folytatásban Egervári Sándor szövetségi kapitány negyedóra után hármas cserével igyekezett frissíteni a magyar csapaton, a második játékrész elején ugyanis a vendégek egyértelműen fölényben voltak. Ezt követően kicsit megélénkült a hazaiak játéka, s 10-12 perc erejéig sikerült nyomás alá helyezniük a norvég kaput. A vendégek aztán a hajrá kezdetén eldöntötték a mérkőzést.

Egervári Sándor szövetségi kapitány a mérkőzés után az M1-nek adott interjújában elmondta, hogy ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a norvég válogatott, a magyar csapatnak csak felvillanásai voltak.

"Bután futballoztunk, többet kellett volna a talajon játszanunk, de nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk. Remélem, a tavaszi mérkőzéseken jobb futballt tudunk majd bemutatni" - tette hozzá a szakember.