Női kosár Eb: szerb–francia döntőt rendeznek

A magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság elődöntőjében Szerbia két ponttal legyőzte Fehéroroszországot, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba, ahol a címvédő Spanyolországot megverő Franciaország lesz az ellenfele.

A szerbek kezdtek jobban, az első negyedben hat ponttal (13–7) is elhúztak, de a fehéroroszok a játékrész végére ledolgozták hátrányukat (18–18). A felek a második tíz percben fej fej mellett haladtak, a harmadik negyedben azonban hétpontos (51–44) előnyre tett szert a 2007-es bronzérmes fehérorosz csapat.

A folytatásban a szerbek 18–6-os szériát futottak, ennek köszönhetően lépéselőnyből várhatták a hajrát (65–59), szűk három perccel a vége előtt azonban egyenlítettek a fehéroroszok (69–69). A legidegőrlőbb másodperceket a következő Eb házigazdája bírta jobban, így Szerbia 74–72-es győzelmével bejutott a vasárnapi döntőbe.

A másik ágon megismétlődött a 2013-as döntő, hiszen a címvédő spanyolok a kétszeres Európa-bajnok franciákkal találkoztak. A gallok villámrajtot vettek (11–4), ám a második negyed elejére elfogyott az előnyük. A nagyszünetig egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni, húsz perc után két ponttal a spanyolok vezettek (31–29). A harmadik játékrészt a franciák kezdték jobban (46–39), ami a végjátékot is meghatározta. Miután hétpontos hátrányba kerültek, a spanyolok csak rohantak az eredmény után, de egyenlíteniük a későbbiek során már egyszer sem sikerült. A franciák így visszavágtak a két évvel ezelőtti fináléban elszenvedett 70–69-es vereségért, és történetük során hetedszer bejutottak a fináléba. A bronzmeccsen a spanyolok a fehéroroszokkal csapnak össze.