Női kézi: nagyon rezgett a léc, de kijutott a vébére a Ryde-csapat

Szerbia női kézilabdaválogatottja majdnem elrontotta a román kézisek továbbjutását az új kolozsvári sportcsarnokba ünnepelni érkező 7000 ember örömét. A dél-nugati szomszédok 28-24-re nyertek, de a dániai vébére ennek ellenére a Ryde-csapat jutott ki, ugyanis az odavágót Neaguék 32-26-ra nyerték.

Az előző kiírás ezüstérmesének a hazai 32–26-os vereség után kisebb csodára volt szüksége, de egy félidő után még inkább nőtt a különbség a felek között (12–11). A szerbek egy 4–0-s sorozattal fordítottak (12–15), és már néggyel is vezettek (13–17), de az utolsó negyedórára már csak kétgólos vendégelőnnyel érkeztek a felek (17–19).

A vendégek az 53. perc elején karnyújtásnyira kerültek a hátrány ledolgozásához (20–25), de az emberelőnybe kerülő románok visszajöttek mínusz háromra (22–25), és bár másfél perccel a vége előtt Rajovicsék ismét öttel vezettek (23–28), a csoda nem jött össze (24–28).

NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK, VISSZAVÁGÓK

• Oroszország–Németország 27–26 (13–10), tj.:Oroszország, kettős győzelemmel, 49–46-os összesítéssel
  • Románia–Szerbia 24–28 (12–11), tj.:Románia, 56–54-es összesítéssel
  • Szlovénia–Franciaország 21–27 (10–14), tJ.: Franciaország, kettős győzelemmel, 54–41-es összesítéssel