Marozsán Dzseniferék nyerték a női Bajnokok Ligáját

Története során negyedszer megnyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját az 1. FFC Frankfurt.

Miként június 6-án a Barcelona és a Juventus férfidöntőjét, a hölgyek fináléját is Berlinben rendezték – de az Olimpiai Stadion helyett a szűk 20 ezres Jahn-Sportparkban (a hajdani NDK-s rekordbajnok Berliner Dynamo otthonában), és a 10,5 millió eurós győzelmi prémium helyett „rongyos” 250 ezerért.

A drámai hajrában lőtt góllal eldőlt fináléban az esélyes németek (Célia Sasic) vezető gólja után, még az első félidőben szintén fejesből egyenlített az „újgazdag” Paris Saint-Germain (Marie-Laure Delie) – de a 92. percben a csereként beállt Mandy Islacker döntött (2-1).

A tavaly győztes VfL Wolsburg magyar légiósa, Jakabfi Zsanett után tehát idén a német válogatottat erősítő, Európa-bajnok Marozsán Dzsenifer vehette át az aranyérmet Angela Merkel kancellártól és Michel Platini UEFA-elnöktől.