Sorozatban negyedik bajnoki címét nyerte meg a BL-elődöntős Juventus

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának első mérkőzése bajnokavatás lett: a Juventus legyőzte a Sampdoriát, s ezzel behozhatatlan előnyre tett szert.

Már múlt vasárnap eldőlhetett volna a bajnoki cím gyakorlati értelemben, csakhogy a Juve vereséget szenvedett a torinói derbin, a Lazio pedig ikszelt a Chievóval (ezért a maximálisan elképzelhető tizennyolc helyett tizennégy pont lett a különbség a felek között). A hétközi fordulóban aztán mindkét gárda nyert – sőt a Roma is –, azaz megmaradt a pontos differencia, és elmaradt a bajnokavatás.

A Sampdoria elleni mérkőzésen egy döntetlen is elegendő volt a „zebráknak” az ünnepléshez. Massimiliano Allegri fél szemmel már a Real Madrid elleni BL-elődöntőre is figyelt, ennek ellenére nem tartalékos csapatot küldött pályára.

A listavezető a támadójátékot sem hanyagolta el, és a 32. percben előnybe is került. Stephan Lichtsteiner úgy ívelte Arturo Vidal fejére a labdát, hogy oda sem nézett, utóbbi pedig hibátlan mozdulattal bólintott a kapuba (0–1).

Márpedig ha Vidal gólt szerez, a torinóiak nyernek. Eddig a meccsig öt alkalommal fordult ez elő a szezonban, s most hatodszorra is. A második félidő helyzeteket hozott, újabb gólt azonban nem.

A Juventus szurkolói nem tekinthették meg a helyszínen a találkozót, mivel a szövetség megtiltotta nekik a torinói derbin okozott botrányuk miatt. Carlos Tévezék így drukkerek nélkül voltak kénytelen megünnepelni a klub történelmének 31. bajnoki címét.