Női kézilabda BL: kiesett a címvédő Győr és a Nagybánya is

Nem jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Győri Audi ETO KC, és kiesett a Nagybányai HCM is.

Azután, hogy a negyeddöntős párharcban az első mérkőzésen hat góllal kikapott a címvédő magyar csapat a macedón Vardar Szkopjétól, a szombati, hazai visszavágón 27-27-es döntetlen született. Továbbjutott a Vardar Szkopje, 51-45-ös összesítéssel.

A nagybányai lányok 30-25-re kaptak ki a Dinamo Szinara otthonában. Az oroszok 53-50-es összesítéssel jutottak tovább. A negyeddöntő utolsó szombati felvonásán a norvég Larvik hazai pályán 36–18-ra legyőzte a Thüringer HC-t, így kettős sikerrel harcolta ki részvételét a budapesti négyes döntőben.

Vasárnap a Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Viborg HK (dán) (28-22) mérkőzést játsszák. Az elődöntő sorsolását kedden tartják Budapesten.