Döntőt játszik a dubai turnén Simona Halep

Döntőt játszik szombaton Simona Halep a dubai turnén, miután péntek este 2-6, 6-1, 6-1 arányban legyőzte a világranglista ötödik Caroline Wozniackit.

Az eredmény alakulása remekül szemléleti a román lány hullámzó teljesítményét. Az első szettben nem lehet ráismerni Halepre: bizonytalanul, pontatlanul adogatott, sok kikényszerítetlen és kettős hibát követett el.

A második szettben azonban megtáltosodott, agresszív volt, uralta a pályát, folyamatosan védekezésre kényszerített lengyel származású dán ellenfelét. Caroline Wozniackin edző édesapja sem tudott segíteni, aki a szettek közötti szünetben tanácsokkal látta el lányát.

A román sportoló döntőbeli ellenfele a cseh Karolina Pliskova lesz. Ha Simona Halep megnyeri a dubai turnét, akkor a jelentős pénznyeremény mellett 300 WTA-pontot kap, és a világranglista negyedik helyéről visszakerül a harmadikra. Ez lenne egyébként a tizedik turné, amelyet a konstancai lány pályafutása alatt megnyer.

A döntőt romániai idő szerint 17 órakor játsszák, a Digisport2-es csatorna élőben közvetíti.