Aus. Open: most egy kicsit jobban ment a kiemelteknek (FOTÓK)

A világelső Novak Djokovics nyolcvannégy perc alatt megverte az orosz Andrej Kuznyecovot az Australian Open férfi egyesének második fordulójában. A címvédő Stanislas Wawrinka három, a US Open-döntős Nisikori Kei négy szettben verte meg ellenfelét, míg a játéknap eddigi legnagyobb vesztese a francia Adrian Mannarino. A hölgyeknél az első kiemelt Serena és nővére, Venus Williams is két szettben nyert, és továbbjutott a tavalyi döntős Dominika Cibulková is. A negyedik kiemelt Agnieszka Radwanska 43 percet töltött a pályán.

Az első kiemelt Novak Djokovics három szettben, nagyon simán győzte le az orosz Andrej Kuznyecovot, aki az első szettet 21 perc alatt elbukta, a második játszmában fogadóként csak egy pontot nyert, a harmadikban pedig brékelőnybe került, de így sem tudta feltartóztatni a szerb klasszist. A négyszeres Australian Open-győztes 84 perc alatt megnyerte a meccset, és első kiemelt játékosként továbbra is veretlen a melbourne-i Grand Slam-tornán.

A címvédő Stanislas Wawrinka két tie-breaket hozó mérkőzésen verte meg Marius Copilt, aki csak négy labdamenettel nyert meg kevesebbet a svájcinál. A román játékos a harmadik szettben 3:4-nél hiába hárított négy bréklabdát, egy kettős hibával végül elbukta az adogatójátékát, ami után Wawrinka kiszerválta a bő kétórás mérkőzést.

A US Open-döntős Nisikori Kei szetthátrányből verte meg a horvát Ivan Dodigot – aki szerválhatott a negyedik játszmáért, majd a rövidítésben pontot sem nyert –, a kilencedik kiemelt spanyol David Ferrer szintén vert helyzetből fordította meg az ukrán Szerhij Sztahovszkij elleni mérkőzést, míg a 19.-ként rangsorolt amerikai John Isner„mindössze" 28 ászt ütve verte meg négy játszmában az osztrák Andreas Haider-Maurert.

A játéknap legnagyobb vesztese a franciaAdrian Mannarino, aki dupla szett- és brékelőnyben (6:4, 6:4, 4:0) vezetett, sőt a harmadik játszmában 5:3-nál adogathatott a továbbjutásért a 12. kiemelt spanyol Feliciano López ellen, meccslabdája is volt, majd a tie-breakben 3–0-s előnybe került, mégis kiesett. A gall játékos a negyedik játszmában 0:4-nél sérülés miatt feladta a meccset.

A hölgyeknél a világelső Serena Williams az első szettben adogatóként (3:5) három játszmalabdát hárított az orosz Vera Zvonarjovával szemben, aki ezt követően gémet sem nyert. A 32 nyerőt ütő amerikai a 7:5-re megnyert első játszma után ritmust váltott, a második szettet 27 perc alatt „semmire” hozta, és bejutott a legjobb 32 közé, ahol a 26. kiemelt ukrán Elina Szvitolina vár rá. A 18-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena nővére, Venus Williams 0:2-es hátrányba került honfitársa, Lauren Davisellen, utána azonban átvette az irányítást, és végül két szettben könnyed sikert aratott.

A hatodik kiemelt Agnieszka Radwanska 43 perc alatt valósággal lemosta a pályáról a svéd Johanna Larssont, a negyedik kiemelt Petra Kvitová érvényesítette a papírformát a német Mona Barthellel szemben, míg a tavalyi döntős szlovák Dominika Cibulková csak két játékot engedett a bolgár Cvetana Pironkovának. A nap slágermeccse, a kétszeres Australian Open-győztes Viktorija Azarenka és a korábbi világelső Caroline Wozniacki összecsapása magyar idő szerint 9 óra körül kezdődik.

FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)

• Djokovics (szerb, 1.)–Kuznyecov (orosz) 6:0, 6:1, 6:4