Aus. Open: Halep és Begu is bejutott a harmadik fordulóba

Esélyt sem adott ellenfelének Simona Halep az Australian Open második fordulójában: a 23 éves román teniszező 6-2, 6-2-re verte meg a hazai pálya előnyét élvező Jarmila Gajdosovát. Ugyancsak ott lesz a harmadik fordulóban az első körből bravúrosan továbbjutó Irina Begu, ugyanis a második fordulóban két szettben, 7-5, 6-4-re diadalmaskodott a cseh Katerina Siniakova fölött.

A női világranglista 3. helyén álló rendkívül koncentráltan játszó konstancai lány következő ellenfele a WTA-ranglista 258. helyén álló Bethanie Mattek-Sands lesz. Az amerikai teniszező kisebb meglepetést okozva 7-6, 7-6-ra legyőzte a jobban jegyzett Kristina Mladenovicot.

Ugyancsak ott lesz a harmadik fordulóban az első körből bravúrosan továbbjutó Irina Begu, ugyanis a második fordulóban két szettben, 7-5, 6-4-re diadalmaskodott a cseh Katerina Siniakova fölött. A bukaresti lány a harmadik fordulóban a WTA-ranglista 104. helyén álló német Carina Witthoefttel mérkőzik meg.

A férfiaknál elsőként a cseh Tomás Berdychkvalifikálta magát a harmadik fordulóba, miután 7:6, 6:2, 6:2-re legyőzte osztrák ellenfelét, Jürgen Melzert.

A hatodik kiemelt Andy Murray összesen hat játékot engedett az ausztrál Marinko Matosevicnek, akit 1 óra 42 perc alatt ejtett ki. A skót ezzel továbbra is hibátlan az ausztrál versenyzők ellen az ATP-tornákat nézve. Ez volt a tizedik sikere, ebből hármat Matosevic ellen aratott.

A világranglistán második helyen álló Roger Federer meglepetésre elvesztette az első szettet Simone Bolelli ellen. Az olasz 4:1-re is vezetett, végül 6:3-ra húzta be a nyitó felvonást. Bolellinek ez volt pályafutása első nyert játszmája Federer ellen. A négyszeres Australian Open-győztes svájci ezt követően nem hibázott, s könnyedén továbblépett a harmadik körbe.

A hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgios legyőzte a szervakirály Ivo Karlovicot. A 35 éves horvát játékos 40 ásza kevésnek bizonyult a nála 16 évvel fiatalabb ausztrállal szemben. A közönség összesen 65 foghatatlan adogatást látott a mérkőzésen. A világranglistán 75. Malek Dzsaziri történelmet írt azzal, hogy első tunéziaiként bejutott egy Grand Slam-torna harmadik fordulójába.

Rafael Nadal amilyen könnyen elintézte Mihail Juzsnijt a nyitó körben, annyira megszenvedett Tim Smyczekkel, aki ellen most játszott először. Az első szettet simán megnyerte a spanyol, a következő kettőt viszont elbukta, pedig a harmadikért szerválhatott is.

A világranglista 112. helyén álló Smyczek a negyedik játszmában kissé megingott, a döntő szettben azonban újra rendkívül összeszedett, pontos játékot mutatott be. Ő lehetett volna az első amerikai játékos Andy Roddick 2009-es, Andy Murray elleni wimbledoni sikere óta, aki legyőz egy Top 3-as teniszezőt Grand Slam-tornán. Nadal azonban még sosem kapott ki a négy nagy versenyen selejtezőből érkező ellenféltől, és ezt most is sikerült elkerülnie. Előbb sikerrel szervált 5:4-nél a meccsben maradásért, majd elvette Smyczek adogatójátékát, végül – három mérkőzéslabda eltékozlása után – megnyerte a 4 óra 4 perces csatát. Nadal nem volt százszázalékos állapotban, mivel gyomorproblémákkal küszködik, és egy szem alatti szúnyogcsípés is zavarta a játékban.

A hölgyeknél Marija Sarapova óriási csatában jutott tovább honfitársa, Alekszandra Panova ellen. Pedig az előzmények ismeretében nem erre volt kilátás. A világranglistán második Sarapova idén még veretlen, s pályafutása során ötször nyert Grand Slamet, míg Panova jelenleg a 150. helyen áll a WTA listáján, és karrierje során sohasem nyert főtáblás mérkőzést GS-viadalon – leszámítva persze az idei első fordulóban aratott győzelmét.

Panova az első szettet simán, 6:1-re elvesztette, a másodikat viszont 6:4-re megnyerte. A döntő játszmában 4:1-re (!) vezetett, amikor Sarapova belelendült, s 5:4-re feljött. Panovának ekkor két meccslabdája volt, ám Sarapova mindkettőt hárította, s egyenlített. Panova eddig bírta, Sarapova a következő két gémet gyorsan behúzta, így összesen 2 óra 32 perc alatt ejtette ki honfitársát.

Eugenie Bouchard nem játszott szurkoló idegrendszerével, könnyed 6:0, 6:3-mal lépett túl Kiki Bertensen.

FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)

• Berdych (cseh, 7.)–J. Melzer (osztrák) 7:6, 6:2, 6:2
  • Troicki (szerb)–L. Mayer (argentin, 26.) 6:4, 4:6, 6:4, 6:0
  • Tomic (ausztrál)–Kohlschreiber (német, 22.) 6:7, 6:4, 7:6, 7:6
  • Groth (ausztrál)–Kokkinakis (ausztrál) 3:6, 6:3, 7:5, 3:6, 6:1
  • K. Anderson (dél-afrikai, 14.)–Berankis (litván) 6:2, 6:2, 7:6
  • Gasquet (francia, 24.)–Duckworth (ausztrál) 6:2, 6:3, 7:5
  • Szela (izraeli)–Rosol (cseh, 28.) 7:6, 5:7, 7:5, 6:3
  • Nadal (spanyol, 3.)–Smyczek (amerikai) 6:2, 3:6, 6:7, 6:3, 7:5