Aus. Open: továbbjutott Simona Halep és Irina Begu

Nyolcvannyolc perc alatt intézte el első fordulóbeli ellenfelét Simona Halep az Australian Openen. A konstancai lány a torna első mérkőzésén 6-3, 6-2-re nyert a dél-tiroli, olasz színekben versenyző Karin Knapp ellen.

A WTA-ranglista harmadik helyén álló, és az év első Grand Slam-tornáján ugyancsak harmadik kiemeltként induló román teniszező annak is örülhet, hogy az első fordulóban már kirostálódtak olyan ellenfelek, akikkel a későbbiekben futott volna össze. Ekként megszabadult az ötödik kiemelt Ana Ivanovicstől és Sabine Lisickitől. Halep második fordulóbeli ellenfele a hazai pálya előnyét élvező Jarmila Gajdosova lesz.

Nagy fegyvertényt hajtott végre Irina Begu is, aki 6-4, 0-6, 6-1-re nyert 9. kiemelt Angelique Kerber ellen. A 25 éves román teniszező következő ellenfele a cseh Katerina Siniakova lesz.