Olaszos döntetlennel zárult a Derby d'Italia (VIDEÓ)

A Serie A 17. fordulójának rangadóján, a Derby d'Italián a Juventus hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Interrel. A hazaiak az 5. percben Carlos Tévez góljával szereztek vezetést, amire Mauro Icardi válaszolt a 64. percben. A vendégek 10 emberrel fejezték be a mérkőzést, miután Mateo Kovacicot a 86. percben kiállította a játékvezető.

A Juventus napra pontosan két éve, 2013. január 6-án szenvedett tétmérkőzésen vereséget hazai pályán, akkor a Sampdoria tudta legyőzni a torinóiakat Mauro Icardi duplájával. A csatár az Inter kezdőjébe is bekerült 2015 első Derby d’Italiáján, de a csapattársaival egyetemben nem tudta megnehezíteni a címvédő dolgát az első félidőben. A Juve ráadásul gyorsan előnybe is került, így lélektanilag is gyorsan ellenfele fölé nőtt: az 5. percben Fernando Llorente passza után Arturo Vidal vette át a labdát szenzációsan sarokkal, Gary Medel nagyon lemaradt a chileiről, aki pontosan centerezett, Carlos Tévez pedig négy méterről lőtt a kapuba. A Juventusnak (pályaválasztóként) zsinórban harmadszor sikerült az Inter elleni bajnokiján az első negyedórán belül a kapuba találnia. 1–0

A vendégek néha-néha meg tudták tartani a labdát az ellenfél térfelén, de mindent elárul az a statisztika, hogy egyszer sem lőttek kapura (augusztus óta először fordult ez elő az Interrel a Serie A-ban), miközben Paul Pogbáék letámadásaival szemmel láthatóan nem tudtak mit kezdeni, eléggé gyenge lábakon állt Roberto Mancini együttesének a védelme. Apropó, Pogba! A francia légiós a 35. percben bemutatta a szezon egyik legszebb cselét, laza bokamozdulattal csinált bohócot a Juans Jesus, Andrea Ranocchia párosból, de aztán hatalmas ziccerben nem sikerült a kapuba találnia nyolc méterről, vagy ha a másik oldalról közelítjük meg, akkor Samir Handanovic mentett óriásit.

A szünet után az Inter többet birtokolta a labdát, az 54. percben pedig Lukas Podolski is beszállt, de a némettel sem sikerült a Juve masszív védelme mögé kerülni, miközben a hazaiak taktikát váltottak, átengedték a területet, és arra vártak, hogy kontrából meg tudják szerezni a következő gólt.

A 64. percben aztán tényleg a semmiből jött az egyenlítés: Fredy Guarín indította remek ütembenIcardit, aki kapura tört Leonardo Bonuccival a nyakán, majd öt méterről a jobb alsó sarokba gurított. Icardinak ez volt az ötödik gólja a Juve ellen – a csatár eddig négy bajnokit játszott az „Öreg Hölgy” ellen. 1–1

A meccs hajrájára fordulva az Inter fordíthatott is volna, előbb Leonardo Bonucci labdavesztéséből Podolski indult meg, beadása után Icardi öt méterről a bal alsó mellé lőtt estében. Majd két perccel később Gianluigi Buffonnak kellett hatalmas bravúrral mentenie Icardi 16-ról leadott bombáját követően.

A kék mezesek akkor tehettek le a győzelemről, amikor a 86. percben Mateo Kovacic elgázolta Stephan Lichtsteinert, a játékvezető pedig ezért azonnal kiállította. A meccs végén még Patrice Evrának volt egy megpattanós lövése, de végül már nem változott az eredmény.

Mind a két csapat bánhatja a döntetlent, hiszen a Juventus óriási fölényben futballozott az első félidőben, míg az Internek nem egy lehetősége volt arra, hogy megfordítsa a találkozót, és győzzön.