Szégyenletes zakóval kezdte az évet a HSC Csíkszereda

Fölényes, nyolcgólos győzelmet aratott a Miskolci Jegesmedvék csapata szombaton a sereghajtó Csíkszereda felett a jégkorong Mol Ligában, ezzel az élen áll a tabellán.

A mérkőzésből alig telt el két perc, máris gólt ünnepelhetett a hazai közönség. Tóth lövése kipattant Raitumsról, Hajós pedig a fekvő kapus fölött emelt a hálóba (1-0). A 7. percben Farkas maradt egyedül Duschekkel szemben, próbált kivárni, de lövését védte a miskolci kapus. Szinte az ellentámadásból növelte előnyét a Miskolc: egy gyors támadás végén Nagy passzát Popovics lőtte a hálóba közelről (2-0). Nagy fölényben játszottak a Jegesmedvék, a csíkiek ritkán jutottak el Duschek kapujához. A nyomás bő másfél perccel a játékrész vége előtt újabb gólhoz vezetett: Dansereau a vendég harmad közepéről lőtt nagy gólt (3-0).

A második harmadban megpróbált többet támadni a vendégcsapat, de lövéseik nem okoztak gondot Duscheknek. A 8. percben villámgyors kontra végén került a korong ismét a csíki kapuba: Fliszár harcolt meg egy korongért a palánk mellett, meghúzta a jobb szélen, és remek beadását Sagert lőtte kapásból a kapuba (4-0). Két perc múlva Becze cselezte be magát a kapu elé, megvárta, amíg Raitums „elsüllyed”, és fölötte emelt a hálóba (5-0). Az utolsó percben – emberelőnyben – Metcalfe egy szépen kijátszott támadás végén egy lépésről passzolt a kapuba (6-0).

A harmadik harmadban még nagyobb lett a Miskolc fölénye, amely két gólban csúcsosodott ki. A 7. percben Gőz, a 15-ben pedig Dansereau mattolta a vendégkapust.

Mestermérleg
Majoross Gergely:
- Végig uraltuk a mérkőzést, és a rengeteg helyzetből sokat ki is használtunk. Keményebben dolgoztunk, mint ellenfelünk, így ilyen arányban is megérdemelten győztünk.
Christer Dreberg: - Nagyon sok problémával küzdöttünk ma, és gyengén is játszottunk. A Miskolc nagyon jó csapat, és kiválóan hokizott.

Tisztes brassói helytállás Dunaújvárosban

A Dunaújváros kétgólos hátrányt ledolgozva szétlövésben múlta felül a vendég Brassót a jégkorong Mol Liga első szombati mérkőzésén.

A hazai csapat szerzett vezetést, de a második harmadban a brassóiak háromszor a kapuba találva fordítottak. Aztán az aktívabban játszó dunaújvárosiak a harmadik szakaszban előbb szépítettek, majd miután 2-3-nál újabb gólt kaptak, 4-4-re egyenlítettek.

A hosszabbításban - négy a négy ellen - nem esett gól, így szétlövés döntött, a Dunaújváros javára.