Női kézi Eb: Magyarország–Románia (élő közvetítés)

A debreceni Főnix-csarnokot csordultig töltő 8000 néző fergeteges hangulatot teremtett a Magyarország–Románia női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőbeli mérkőzésére.

Kegyetlenül szoros védekezéssel „kínozták egymást” a csapatok az összecsapás elején, az első gólra 5 percet kellett várni, amikor Szucsánszki Zita átlőtte a román védelmet.

A következő gól is a román kapuba esett, ez Tomori nevéhez fűződik, aki beerőszakolta magát a román falba. Az első román gólt a vendégek szupersztárja, Cristina Neagu lőtte, a Buducsnoszt légiósa kosarasokat megszégyenítő ugrással emelkedett a magyar fal fölé.

A mérkőzés negyedik gólja is átlövésből született, Szucsánszki Zita felmegy, majd 86 km/órával át is lövi szépen a román falat. A román válasz a kolozsvári beállós, Chitoan részéről érkezett. Egy újabb Szucsánszki gólt követően Gheorghe Tadici időt kért.

A románok harmadik gólját Neagu lőtte hetesből. Az eredmény 4-3 a 16. percben. Brădeanu góljával egyenlítettek a vendéget,

A román kapuban Paula Ungureanu óriási bravúrokat mutat be.

A magyar csapat Triscsuk Krisztina hetesével veszi vissza a vezetést, majd Mészáros góljával ismét kettőre nő Magyarország előnye. 6-4. Egy gyors gólváltással (Babeanu a románoktól, Tomori a magyaroktól volt eredményes) 7-5-re alakul az eredmény. Kovacsicz a szélről háromra emeli a két csapat közötti különbséget. Chiper betörésével ismét kettő a két csapat közötti különbség, majd Triscsuk visszaállítja a három pontos vezetést. 9-6

Neagu Románia második hetesét is értékesíti, majd az emberelőnyben játszó románok Perianu találatával visszajönnek egy gólra.

Az első félidő utolsó gólját Triscsuk szerzi hetesből, Magyarország–Románia 10-8.

A második félidőben nem kellett 5 percet várni az első gólra, Mayer már az első támadásból beveszi Ungureanu kapuját, 11-8.

Bradeanu két csodaszép góllal hozat vissza csapatát. 11-10.

Szucsánszki Zita pattintott átlövéssel csapja be Ungureanut, aki lefekszik és a labda fölötte a hálóban köt ki.

Perianu és Bulath Anita találataival marad a két gólos magyar előny. 13-11.

Pîrvuț első góljával, majd Neagu átlövésével egyenlít Románia 13-13.

A 40. percben először vezet Románia, Neagu hetesből volt eredményes. 13-14. Németh András időt kér.

Paula Ungureanunak nagyon nagy szerepe van abban, hogy Románia előbb meccsben maradt, most pedig vezet is. A román kapus elrontotta Triscsuk Krisztina 100 százalékos mutatóját azzal, hogy kivédte hetesét. A honositott orosz kézis korábban 16/16-os mutatóval keltett szenzációt.

A magyarok két góllal (Triscsuk és Tomori) visszavették a vezetést, de Neagu ismét betalált hetesből. 15-15. Még negyedóra van hátra.

Neagu átlövéseivel nem tud mit kezdeni a magyar védelem, ismét vezetnek a vendégek. 15-16. Ismét Neagu, most már kettővel mennek a vendégek. 15-17.

Kovacsicz találata visszahozza a magyarokat a meccsbe, de Ciuciulete találatával ismét kettővel vezet Románia. 16-18.

Még tíz perc van hátra. A magyarok elkezdtek kapkodni, Tomori fölé lőtt.

Gheorghe Tadici időt kért. Visszatérést után ismét a román lányok támadnak, Neagu fölé lő, ez nagyon fontos pillanata volt a mérkőzésnek, hiszen először vezethettek volna hárommal.

A visszatámadó magyarok Tóth találatával visszajönnek minusz egyre. 17-18.

Babeanu megőrizte hidegvérét, 17-19.

Még 5 perc.

Ismét Tóth Gabriella csapta be Ungureanu a csípőmagasságból ellőtt labdával. Egy elrontott román támadás után a vendégek csak szabálytalanul tudják megállítani a magyar visszatámadást. Kiállítás és hetes, amit Kovacsicz értékesít, ismét egál. 19-19.

Tombol a magyar lelátó, Bódi Bernadett góljával visszavette a magyar válogatott a vezetést. 20-19.

Bulath Anita rettenetes hibát követ el Neagu szabáltalan blokkolásával, a játékvezetők kiállítják. A románok 59.40-ig emberelőnyben játszhatnak.

Támadófaultot követnek el a románok, Tadici-nál elszakadt a cérna.

Magyar időkérés, amikor még 27 másodperc van hátra. Hét másodperc múlva ki is egészülnek Németh András tanítványai.

Tomori elrontja a támadást, jöhetnek a románok.

Tadici időt kér, amikor még 9 másodperc van hátra.

Neagu utolsó lövését Kiss védi, magyar győzelem! 20-19.