Továbbra is nyeretlenek az európai porondon a kolozsvári kosarasok

Negyedik - harmadik hazai - mérkőzését is elvesztette (68-81) a Kolozsvári U-Banca Transilvania a kosárlabda EuroChallenge kupasorozatban. A vadiúj 7300 néző befogadására alkalmas sportcsarnokot ez alkalommal a Magnofit Güssing vette be.

A burgenlandiakat elkisérő 40 fős szurkolótábor nem bánta meg, hogy annyi év távlatából felkereste a Monachia keleti végletét, hiszen kedvenceik lendületesen, ponterősen játszottak. A Klepeisz-testvérek erőszakos játékára Marcel Ţenter tanítványai nem találtak ellenszert, Matthias jól meg is szórta magát.

Ezzel a vereségével a kolozsvári kosarasok a továbbjutásnak még a matematikai esélyét is elvesztették, az Atomerőmű Paks és a Trabzonspor elleni idegenbeli összecsapáson csak a tisztes helytállás lehet a cél.

A csoport másik mérkőzésén az Atomerőmű 78-82-re kikapott hazai pályán a Trabzonsportól.