Forma-1: Lewis Hamilton kétszeres világbajnok

Lewis Hamilton sima rajt-cél győzelmet aratott vasárnap délután Abu Dzabi-ban, és ezzel megszerezte élete második világbajnoki címét.

Hiába nyerte meg az időmérőt Nico Rosberg, a rajtnál beragadt, és Hamilton kihasználva német csapattársa gyengeségét megszerezte az első helyet. A verseny előtt mindketten azt nyilatkozták, hogy nagyon nyugodtak és higgadtan kezelik a helyzetet, ám futam próbára tette mindkettejük állóképességét.

Nico Rosberg autója a 24. körben megcsúszott és nem sokkal ezután hibát észlelt az abroncsok működésében. Kiderült, hogy az autó energiavisszanyerő rendszere meghibásodott, és tisztázatlan okok miatt valami folyamatosan le is fékezte azt. Ezután a verseny szenvedés volt Rosberg számára és egyáltalán nem veszélyeztette Hamilton világbajnoki címét.

A box-ból rajtolt Red Bull-ok nagyot versenyeztek: az ausztrál újjonc Daniel Ricciardo a 4. helyre futott be, és a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel pedig a 8. helyre hozta be az autót.

Felipe Massa a megtisztelő második helyre érkezett meg és csapattársa Valtteri Bottas pedig bronzérmesként végzett.

Maldonado autója verseny közben kigyulladt, valamint Kvjatnak és Kobajasinak is abba kellett hagynia az év utolsó futamát.

Végig izgulta a versenyt a brit trónörökös Henry herceg is, valamint Hamilton kedvese, a híres pop sztár Nicole Scherzinger. Idén minden futamgyőztes autóban Mercedes motorok működtek, ami elképesztő teljesítmény az istálló részéről.

Abu Dzabiban tehát lezárult a 2014-es Forma 1-es világbajnokság, ahol egyébként 2009 óta rendeznek futamokat. De nem csak a világbajnokság ért véget vasárnap, hanem több éves szerződések is felbomlottak. Jövőtől ugyanis Vettel a Ferrari-hoz igazol, Alonso minden bizonnyal a McLaren-hez, ám ezt még nem mondták ki hivatalosan. Az idei izgalmak után tehát, jövőre is hasonlók várhatók.