Messi lett minden idők legeredményesebbje a La Ligában

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 12. fordulójában a Barcelona hazai pályán 5–1-re legyőzte a Sevillát. Lionel Messi mesterhármast szerzett, így 253 gólnál jár már, amivel átadta Telmo Zarra 251-es csúcsát minden idők spanyol bajnoki gólrangsorában.

A Sevilla egyike azon csapatoknak, amely az elmúlt években gyakran tudott szoros mérkőzést játszani a Barcelonával. Ennek ellenére viszont a katalánok ötmeccses győzelmi szériában voltak az andalúzok elleni bajnokikat figyelembe véve.

Az első félidő alapján pedig úgy tűnt, könnyedén meglesz a hatodik siker is sorozatban. A Barca jóval többet támadott, irányította a játékot, míg a Sevillának a kontratámadásai is kevés veszélyt jelentettek. A 21. percben góllá érett a barcelonai fölény.Lionel Messi szabadrúgásból szépen csavart Beto kapujába – megszerezve 251. gólját a spanyol első osztályban, egyszersmind beállítva Telmo Zarra vonatkozó gólrekordját.

Fordulás után egy pillanatra a frászt hozta a Sevilla a hazaiakra. A 47. percben Vitolo bal oldali beadása után az ötösön belül Jordi Albáról saját kapujába pattant a labda (öngól). 1–1

De nem kellett sokáig aggódniuk a katalánoknak: Neymar fejesével rögtön válaszolt a Barca (2–1), majd a 65. percben az éppen a Sevillától szerződtetett Ivan Rakitic is betalált fejjel. 3–1

Aztán pedig eljött Messi ideje! A négyszeres aranylabdás a 72. percben átadta a múltnak Zarra csúcsát, bő öt perccel később pedig ismét eredményes volt, így mesterhármassal ünnepelte elképesztő rekordját. 5–1

A SPANYOL ÉLVONAL LEGJOBB GÓLLÖVŐI
1. Lionel Messi (Barcelona) – 253 gól (289 meccs)
2. Telmo Zarra (Athletic) – 251 (278)
3. Hugo Sánchez (Atlético Madrid, Real Madrid, R. Vallecano) – 234 (347)
4. Raúl (Real Madrid) – 228 (550)
5. Alfredo Di Stéfano (Real Madrid, Espanyol) – 227 (329)
6. César Rodríguez (Barcelona, Granada, Leonesa, Elche) – 223 (353)
7. Quini (Sporting Gijón, Barcelona) – 219 (448)
8. Pahino (Celta Vigo, Real Madrid, Deportivo) – 210 (278)
9. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 197 (176)
10. Mundo (Valencia, Alcoyano) – 195 (231)
Forrás: UEFA

Messit a csapattársak a levegőbe dobálva ünnepelték a rekordot jelentő gól után, a Camp Nou közönsége pedig talán még sohasem skandálta így kedvence nevét.

Az alábbi 15 perces videóban megmutatjuk Messi 253 gólját.