El: a CFR kiesett, a Petrolul bravúrosan jutott tovább

Hazai pályán is kikapott a kolozsvári CFR a fehérorosz Dinamo Minszktől, így nem jutott tovább a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójából.

Vasile Miriuță vezetőedző csapata az első félidőben kidolgozott helyzeteket, csakhogy Ionut Radát – kissé szigorúan – már a 25. percben kiállította a játékvezető, és a Minszk két hajrábeli góllal kihasználta a létszámfölényt.

A Petrolul Ploiești nem kis bravúrt végrehajtva idegenben gyalulta le az utóbbi években a nemzetközi porondon is sikeres Plzent, míg a horvát Hajduk Split kétgólos hátrányt ledolgozva jutott tovább. Adrian Mutu, a románok 35 éves csatára távolról szerzett szépségdíjas gólt, az ő találatával lett 2–0 az eredmény a Petrolulnak a 38. percben.