Roland Garros: drámai küzdelemben maradt alul Simona Halep

Nem tudott diadalmoskodni a rendkívűl tapasztalt Marija Sarapova fölött a francia nyílt teniszbajnokság döntőjében a 22 éves Simona Halep. Az orosz sportoló azonban megkínlódott a trófeáért: három játszma (6:4, 6:7, 6:4) kellett ahhoz, hogy legyőzze a román tenisz új csillagát.

Simona Halep a drámai második játszmában egyenlíteni tudott. A harmadik szett elején is jól ment számára a játék, ám az idegek harcában az orosz lány volt erősebb. Halep így is pályafutása legjobb eredményét érte el azzal, hogy döntőzött a Rolan Garroson. Sarapova elleni játéka a sportkommentátorok szerint is azt mutatja, hogy méltán kerül hétfőtőt a női világranglista 3. helyére.

A francia közönség egyébként végig a román lánynak szurkolt. A mérkőzés végén állva tapsoltak Halepnek a nézők, mintha ő nyerte volna a finálét. A konstancai sportoló könnyezve fogadta a közönség szimpátiáját.