A Williams-nővérek nélkül folytatódik a Roland Garros

Egy óra sem telt el azután, hogy Venus Williamst három játszmában legyőzte a szlovák Anna Schmiedlová a Roland Garros második fordulójában, a spanyol Garbine Muguruza 6:2, 6:2-es, megsemmisítő vereséget mért Serena Williamsre. Így a 3. körben Williams testvérharc helyett: Muguruza–Schmiedlová.

Serena két éve az első fordulóban esett ki Párizsban, azóta legalább a harmadik körig jutott minden Grand Slam-tornán, sőt tavaly a Roland Garrost meg is nyerte, és fölényesen vezeti a világranglistát. A Muguruza elleni mérkőzésen azonban egyáltalán nem találta a ritmust, az első szettet 6:2-re elveszítette, majd a másodikban is hamar 3:0-s hátrányba került, s innen nem volt visszaút számára.

Serenának – aki nemrég megnyerte a római salakos tornát, és szerdán nem mutatta jelét sérülésnek – ez a legsúlyosabb veresége GS-viadalon, eddig sohasem zárt meccset ötnél kevesebb megnyert játékkal.

A 20 éves, világranglista-35. Muguruza tavaly indult először a Roland Garros főtábláján, akkor a 2. fordulóban kiesett, de az idei Australian Openen már a negyedik körig menetelt.

„Ez elképesztő! Nem számítottam erre, ám nagyon jól játszottam. Azt terveztem, hogy agresszív leszek, és végre is hajtottam, amit akartam. Minden mérkőzés nehéz itt, de nagy lehetőséghez jutottam" – mondta a meccs után Muguruza.

Serena Williamset rosszul érintette a vereség, de nem dőlt a kardjába. „Ez egyike azoknak a bizonyos rossz napoknak – mondta a világelső. – Utálok kiesni egy Grand Slamen, de ez van, nem a világ vége. Imádom ezt a versenyt, és a következő évben javíthatok. Legalább jövőre nem lesz megvédendő pontom. Hazamegyek, és ötször keményebben dolgozom majd, hogy soha többé ne veszítsek.”

Li Na 1. fordulóbeli búcsújával együtt ez az első Grand Slam-torna az open érában, amelyen a női torna első és második helyezettje sem érte meg a 3. fordulót. A 3. kiemelt Agnieszka Radwanska még versenyben van, a lengyel játékos 76 perc alatt végzett Karolina Pliskovával.

A Williams testvérek búcsúja után két másik Grand Slam-győztes teniszező is pályára lépett szerdán, és ők már sikerrel jártak. Marija Sarapova és Samantha Stosur is két játszmában diadalmaskodott, Cvetana Pironkova, illetve Yvonne Meusburger ellen. A tavaly Wimbledonban döntőt játszó Sabine Lisicki 6:1, 3:0-s hátrányban csuklósérülés miatt feladta a Mona Barthel elleni mérkőzését.

A férfiaknál nem fenyegetett ez a veszély, Novak Djokovics három szettben, simán legyőzte Jérémy Chardyt. Ellenfele a következő körben a horvát Marin Cilic lesz. Roger Federer is könnyed győzelemmel jutott tovább, rá az orosz Dmitrij Turszunov vár a legjobb 32 között.

A korábbi világelső svájci játékos 60. mérkőzését nyerte meg a Roland Garroson, ezzel az első olyan férfi játékos lett, aki mind a négy Grand Slam-tornán elérte ezt határt.