Bukarestben maradt a szuperkupa

Emberhátrányban, tizenegyes-párbajjal 6-4-re kikapott a kolozsvári CFR szombat este a bukaresti Dinamótól a román Szuperkupáért játszott mérkőzésen. A 90. percben 11-et, a 120. percben 2-2-t mutatott az eredményjelző.

A hőség ellenére nagy iramú meccsen a kolozsváriak szerezték meg a vezetést a nyáron átigazolt Valente révén, a második félidőben Ţucudean egyenlített ki. A ráadásban Ţucudean újabb találatával a Dinamo átvette a vezetést, a vasutasok azonban alig két percre rá a csereként frissen beállt Kapetanos révén egyenlítettek.

A tizenegyes-párbajban a kolozsváriaknál Sougou és Hora, a bukarestieknél Ţucudean vétett büntetőt.

A CRR frissen átigazolt magyarországi landarúgója, Vass Ádám az 58. percig volt a pályán, de nem tűnt ki játékával.

Szuperkupa 2012: Kolozsvári CFR–Dinamo 1-1, hosszabbítás után 2-2 – 11-esekkel 2-4. Gólszerzők: Valente (36.), Kapetanosz (102.), illetve Ţucudean (62., 101.) 11-esek: Kapetanosz, G. Mureşan, illetve Alexe, Matei, C. Munteanu, Grigore. Kihagyták: Sougou, Hora, illetve Ţucudean.