Roland Garros: Djokovic szolgáltatta a nap jelenetét (VIDEÓ)

A Francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének első fordulójában a címvédő, nyolcszoros győztes spanyol Rafael Nadal három sima szettben legyőzte az amerikai Robby Gineprit. A világranglista-vezető Nadal egy maratoni (sikeres) fogadójátékkal kezdte a találkozót, majd sima adogatásai mellett a következő két Ginepri-szervajátékot is elvette, így fél óra alatt nullára hozta az első szettet (6:0). A folytatásban 3:3-ig tartotta magát az amerikai, onnantól azonban Nadal állva hagyta ellenfelét, és sorozatban kilenc játékot megnyerve továbbjutott (6:3, 6:0).

A korábbi világelső szerb Novak Djokovics két sima és egy valamivel szorosabb szettben legyőzte a portugál Joao Sousát. A szerb klasszist az esőszünet sem zavarta meg, és 6:1-re behúzta az első szettet, majd a másodikat 3:2-es vezetése után kétszer brékelve 6:2-re.

Hatalmas taps és üdvrivalgás fogadta, amikor Novak Djokovic az esőszünetben maga mellé ültette az esernyőjét tartó labdszedő fiút, elbeszélgetett vele, megmutatta neki az ütőjét, sőt, az üdítővel még koccintottak is.

A záró felvonásban 4:1-es vezetése után elbukta adogatását, de egy újabb sikeres fogadójátékkal így is a mérkőzésért adogathatott. Ekkor kissé megingott a játéka, és Sousa 5:4-re feljött, de a 27. születésnapját a napokban ünneplő szerb végül második meccslabdáját értékesítve kevesebb mint két óra alatt kiharcolta a továbbjutást.

A harmadik helyen kiemelt Stanislas Wawrinka meglepetésre már az első körben búcsúzott: az Australian Open-győztes játékos négy szettben kapott ki a spanyol Guillermo García-Lópeztől.

A női mezőnyben a szintén volt ranglistavezető orosz Marija Sarapova gond nélkül harcolta ki a továbbjutást, csupán három játékot engedve Kszenia Pervaknak.

A 2012-es női győztes saját második szervajátékát leszámítva – amelyet el is vesztett – összesen hat labdamenetet vesztett el, és bár honfitársa a második felvonásban már nagyobb ellenállást tudott kifejteni, győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (11 552 000, salak)