EL: Stuttgartban remizett a Steaua, kiütötték a Vidit

Öt perc hiányzott a Bukaresti Steauának ahhoz, hogy 55 év után először nyerjen európai kupameccset Németországban. Az Európa Liga csoportkörének első játéknapján a fővárosi katonacsapat úgy ért el 2-2-es döntetlent Stuttgartban, hogy Laurenţiu Reghecampf vezetőedző a csapat több alapemberét is kispadon tartotta.522872-rkx0069

Román szempontból rosszul indult a találkozó, ugyanis a svábok már az 5. percben vezetéshez jutottak. Chiricheş lemaradt Hajnal Tamás, a VfB magyar légiósának beadásáról, és így Ibisevic zavartalanul fejelhetett Tătăruşanu kapujába. A gyorsan kapott gólt még gyorsabb egyenlítés követett, Popa jól találta meg a hazaiak 16-osában Nikolicot, akit lerántott a német kapus. A bíró jó helyzetfelméréssel előszabályt ítélt ugyanis a labda Chipciu elé gurult, aki zavartalanul a hálóba juttatta a játékszert.

A két csapat nyíltsisakos mérkőzésre rendezkedett be, a Stuttgart elsősorban beadásokkal próbálkozott, de Cacau, Ibisevic és Rodriguez sem tudott túljárni Tătăruşanu eszén. Lukas Szukala, a Steaua lengyel származású, de német állampolgárságú hátvédje előnyhöz juttathatta volna Gigi Becali csapatát a szünet előtt, fejese egy tenyényivel szállt el a felsőléc fölött.

A második félidő elején a Steaua teljesen beszorult saját térfelére, a svábok két alkalommal is a kapufát találták el. Gól csak a 80. percben esett, amikor Popa látványosan feldobta magát és a bíró által megítélt büntetőt Rusescu értékesítette. A bukarestiek nem tudták megőrizni előnyüket, ugyanis Chiricheş újabb helyezkedési bakijának köszönhetően Niedermeier 2-2-re mentette az eredményt.

Háromgólos vereséggel rajtolt a Videoton

sandor640A sérült Köteles Lászlót nélkülöző Genk otthonában 3-0-s vereséggel rajtolt a Videoton. A belga együttes Jelle Vossen találatával a 22. percben szerzett vezetést, majd Thomas Buffel a 78. percben növelte az előnyt, a végeredményt pedig Benjamin De Ceulaer állította be a 92. percben. A Videoton legközelebb, október 4-én a portugál Sporting Lisboát fogadja.

Az első perctől kezdve a Genk játszott mezőnyfölényben, de a magyar csapat szervezett és masszív védekezésének köszönhetően nagy gólhelyzeteket nem tudott kidolgozni. A játékrész derekán aztán egy beadásnál Brachi lemaradt Vossenről, s ezt rögtön góllal büntette a hazaiak csatára. A belga vezetés után sem változott a játék képe: többet volt a labda a hazaiaknál, ám mezőnyfölényük meddő volt, míg a gyors ellentámadásokra alapozó székesfehérváriak próbálkozásai szintén kevés veszélyt jelentettek.

A folytatásban megélénkült a játék, ennek eredményeként szinte kettészakadt a pálya, s felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Gyurcsó beállításával pedig a Videoton került fölénybe, többször beszorította ellenfelét és számos ígéretes támadást vezetett. Igaz, a genki kontrák szintén góllal kecsegtettek, sőt, egy ilyen akció végén egy ízben csak a keresztléc mentett Bozovic helyett. Az utolsó negyedórához közeledve alábbhagyott a magyar együttes lendülete, a Genk pedig egy újabb gyors ellentámadás végén betalált, ezzel eldöntötte az összecsapást, ráadásul a hosszabbításban a hazaiak a kegyelemdöfést is megadták.

640sousa0921Sousa: bebizonyítottuk, hogy versenyképesek vagyunk. Hetven percig egyenrangú ellenfele voltunk a Genknek, helyzetekig is eljutottunk" - nyilatkozta a klub honlapjának Paulo Sousa. A Videoton labdarúgócsapatának vezetőedzője elmondta, a  második félidő elején csapata nagy nyomást gyakorolt a Genkre, 20-25 percig komoly fölényben futballozott, közel volt az egyenlítéshez. A második félidő felétől a játékosokat talán túlságosan is vitte előre a szívük, így kicsit fegyelmezetlenebbül játszottak, a hajrában a hihetetlen győzni akarás azt eredményezte, hogy kevésbé koncentráltak. "Voltak hibáink, de bebizonyítottuk, hogy versenyképesek vagyunk ezen a szinten is. Az eredmény miatt természetesen csalódott vagyok, mert nem érdemeltünk ilyen arányú vereséget, a meccsből ugyanakkor nagyon sokat tanulhatunk. Most a legfontosabb, hogy a játékosok regenerálódását gyorssá tegyük, de ezúttal a fizikai mellett a mentális regenerálódásra is nagy hangsúlyt kell fektetnünk, hogy a vasárnapi bajnoki mérkőzésen eredményesek tudjunk lenni" - mondta Paulo Sousa.