Hoki-vb: elúsztak a magyar feljutási esélyek

Az Ausztria elleni, hosszabbításban elszenvedett 5-4es vereséggel elúszott a magyar jégkorongválogatott feljutási esélye a Dél-Koreában zajló divízió 1/A világbajnokságon.

Nagy elánnal kezdtek a magyarok, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de mindegyik kimaradt. A második harmad fordulatos volt: Bartalis és Sebők gólját követően hat perc múlva már az osztrákok vezettek. Aztán a szünet előtti dudaszó pillanatában Sebők egyenlített, így 3-3-ról indult a harmadik harmad. Ebben jött még egy osztrák találat, majd Kovács egyenlítését követően, a hirtelen halálban megszerezték a győzelmet az osztrákok, akik ezzel sorozatban 14. alkalommal nyertek a magyarok ellen.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese szombaton, romániai idő szerint 6.30-kor a japán csapat ellen zárja a tornát.