Kolozsvári CFR - Kolozsvári U 1-2 (vége)

A számbelileg amúgy is kisebb CFR-galerit jobban megijesztette a vacak időjárás, ugyanis a kolozsvári derbin nekik fenntartott szektornak alig negyede telt meg. Ezzel szemben a „vendég” U-sok dacolva a zuhogó esővel és a tabella 16. helyével legalább négyszeres fölényben voltak a Constantin Rădulescu-stadionban.

A csapatok:

• Kolozsvári CFR: Felgueiras – Maftei, Cadu, Rada, Camora – Maah, Rui Pedro, Monroy, Gabionetta – Negruţ, Ogbu
  • Kolozsvári U: Veselovsky – Ciupe, Abrudan, Ninu, Tirnacop – Bucsa, Lungu, Calcan, Boutadjine – Gervaliu, Lemnaru

Megkezdődött a mérkőzés

7. perc - az első lövés Tarnacopé. A mérkőzés eléggé kiegyenlített, nem érződik a két csapat közötti különbség.

13. perc - a CFR galeri kifeszített egy drapit, ami értelmezést igényel: Valori romanesti adevarate cu manele si ciocate. Az U-sok "Idegenben vagytok!-rigmussal válaszolnak.

15. perc - Gól!! Vezet az U. Egy hosszú indítás után a labda Lemnaruhoz kerül, aki a balszélen felfutva, elég nehéz szögből gurít a hosszú sarokba.

18. perc - Gól! Egyenlít a CFR! Negrut beadását Ogbu fejelte 5 méterről a kapuba. Egyelőre nem panaszkodhatnak a kilátogató nézők.

21. perc - az U-soké volt az első szöglet. Sokat nem értek vele.

22. perc - Cadu elkaszálta a vendégek gólszerzőjét, lehet így büntette a szemtelenségért.

25. perc - Rui Pedro kb. 25 méterről eresztett el egy lövést, a jobb alsó mellé.

Az eső ugyan elállt, de a pálya egyes részei érzik még magukon a több órás esőzést.

Kissé meglepő, hogy a magyarelleneségükről hírhedt U-sok nem foglalkoztak velünk a mérkőzés kezdete óta. Egy kis "Kifele a magyarokkal az országból" ugyan volt a kezdő sípszó előtt, de azt elnyomta a maximumra hangosítóberendezés.

Az RDS&RCS előfizetői itt nézhetik a mérkőzést.

35. perc - Rui Pedro megint megpróbálkozott egy távoli lövéssel. Ez alkalommal már kapura ment, de Veselovsky szögletre tolta a labdát.

38. perc - Bucsa kapta a mérkőzés első sárgalapját Rui Pedro visszarántásáért.

42. perc - óriási U helyzet. Tarnacop Lungu fejére varázsolja a labdát szögletből. Felge nagyot véd és a kipattanó labdát Cadu elemi erővel lövi ki a CFR kapuja elől.

Az első félidő kiegyensúlyozott játékot mutatott, mindkét csapat 6-6 alkalommal lőtt az ellen kapujára.

Szünet.

46. perc - elkezdődött a második felidő. Maah helyett bejött Costea.

48. perc - az elsőként az U veszélyezteti a CFR kapuját, de Lemnaru fejese irányt tévesztett.

50. perc - az U-sok eddig bírták, felzengett az első "Kifele a magyarokkal az országból". Ovidiu Hategan nagyon diszkréten jelzett nekik, hogy hallgassanak el. Csodák csodája, az U-galeri elhallgatott.

58. perc - Ciupe lövése megpattant, de így se volt veszélyes a hazai kapura. A második félidő első negyedórájában a vendégek birtokolták többet a labdát, a vasutas csapat eléggé beszorult a kapuja elé.

61.perc - Cancan vetődött el Cadu mellől, Hategan továbbot intett. Egy perccel később Cadu szabálytalankodott és megkapta a neki hivatalból járó sárgalapot. A szabadrúgás nem sokat ígért, de Ciupe laposan belőtt labdája mindenkit becsapva Felgueiras kapujában kötött ki. CFR-U 1-2

67. perc. Tade váltja Gabionettát.

72. perc - Negrut nevéhez fűződik a CFR első lövési kísérlete a második félidőben.

75. perc mindkét csapat cserél: az U-nál Lemnaru helyét Machado veszi át, a CFR-nél Csanturia jön Negrut helyett.

77. perc - óriási CFR-helyzet, Ogbu fejese az U kapufájáról pattan vissza Veselovsky karjába.

81. perc - Ogbu kissé mellé lőtte 14 méterről, két U-s szorításában.

82. perc - a CFR "fekete légiója" óriási helyzeteket hagyott ki. Az Ogbu-Tade-páros 6 méterről képes volt kihagyni a helyzetet.

84. perc - nagy tapsot kapott az U-s tábortól Rui Pedro "gyertyája". A portugál légiós 22 méterről rögbi-gólt lőtt.

87. perc - Lungu helyett jön Rares Takacs az U-nál.

89. perc. Ogbu kiharcolt egy szabadrúgást 19 méterre az U kapujától. Rada és Maftei áll oda, az előbbi lövi el jó három méterre Veselovsky kapuja mellé.

90. perc - három perc hosszabbítás következik.

91. perc - Csanturia sárgát kap szimulálásért

Vége. Az U győzelmével ért véget a kolozsvári derbi. Az U-galeriből 25-30 ember berohant a pályára, a játékosokkal ölelkeznek.