MOL Liga: három „székely góllal” nyert a Brassói Corona

Három „székely góllal” nyert a Brassói Corona a jégkorong MOL Liga döntőjének ötödik mérkőzésén Érsekújváron és ezzel esélyt kapott arra, hogy amennyiben csütörtökön hazai jegen ismét legyőzi a felvidéki alakulatot, akkor a hetedik mérkőzésen - ismét idegenben - megnyerhesse a román-magyar rendezésű bajnokság trófeáját.

Hazai jégen dönthette volna el a finálét az Érsekújvár, ha legyőzi a Brassót a párharc ötödik mérkőzésén. A vendégek azonban remekül kezdték a találkozót, már az első percben megszerezték a vezetést Antal Zsombor találatával. A házigazda öt perccel később egyenlíteni tudott, Albin Podstavek volt eredményes. Az első harmad vége előtt egy másodperccel fordított az Érsekújvár, Marek Uram közvetlen közelről lőtt a hálóba. (2–1)

A második harmad csak egy gólt hozott, az pedig brassói volt: egy gyors kontra végén Molnár Zsolt volt eredményes. A harmadik játékrészben is egy találat esett, ezúttal is a vendégek köszöntek be: a döntőben ötödik gólját szerző Zsók Levente volt eredményes. A hajrában hiába játszott vészkapussal és tett meg mindent az egyenlítésért a hazai csapat, nem jött össze, így hatodik meccsre kerül sor. (2–3)

Legközelebb így március 20-án, csütörtökön csapnak össze az együttesek, Brassóban.