Mol Liga: közel az ezüsthöz a Brassói Corona

A jégkorong Mol Liga döntőjének 4. mérkőzésén a felvidéki Érsekújvár idegenben gólzáporos mérkőzésen, 6–5-re legyőzte a Brassóban a Coronát, így egy sikerre került a bajnoki címtől.

Pocsékul kezdődött a mérkőzés a házigazda számára, hiszen már 14 másodperc után hátrányba került Peter Polcik találatával, de még mindig csak a 2. percben jártunk, amikor már kettővel mentek az érsekújváriak, miután Miroslav Stefanka is eredményes volt.

A brassói rémálom csak nem akart véget érni, Michal Siska révén a 11. perc elején már 0–3 volt az állás, és bár Molnár Zsolt hamar szépített, a második harmad közepén Pavel Kowalczyk úgy tűnt, hogy rövidre zárja a meccset (1–4).

A játékrész hajrájában azonban Zsók Levente és Ivan Dornic percek alatt visszahozta a meccsbe övéit (3–4), s bár Polcik ismét eredményes volt a 49. perc végén, Molnár újabb találata után megint csak egy volt közte (4–5).

Az 56. percben aztán jött Polcik harmadszor is, s bár az erdélyi együttes az utolsó másodpercekben Péter Róbert góljával még szépített, a szlovákiai csapat 6–5-re nyert, összesítésben pedig már 3–1-re vezet, így egy győzelemre került a bajnoki címtől.