Saját közönsége előtt leckéztette meg a Fehérvár a kolozsváriakat

Minden valószínűség szerint már az első mérkőzés után eldőlt a továbbjutó kiléte a Kolozsvári U-Jolidon és a Fehérvár KC párharcában a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjében, ugyanis a Horia Demian Sportcsarnokban megrendezett összecsapáson a magyarországi alakulat 28-21 arányú győzelmet aratott.

A mérkőzés elején rögtön érvényre juttatta fölényét a vendégcsapat, a házigazdák a 20. percben már a második idejüket kérték ki a meccsen, és egyáltalán nem véletlenül. A korábbi kilencgólos vendégelőny a szünetre ugyan négyre csökkent (14–10), de hiába a könnyű síppal befújt két fehérvári kiállítás, valamint két büntető a hazaiaknak, sokat mindez nem segített a Kolozsváron.

Bár a második félidő eleje már kiegyenlített küzdelmet hozott, a Fehérvár bőven megélt korábbi előnyéből, és a záró tíz percnek háromgólos előnnyel nekivágó vendégek a hajrában tudtak még újítani, így nemcsak a meccset döntötték el, hanem minden bizonnyal a továbbjutást is (28–21).