Liga 1: lapos mérkőzésekkel indult a tavaszi idény

A 20. fordulóval újraindultak a hétvégén a labdarúgó Liga 1. küzdelmei. A tabella második helyén álló Astra könnyedén legyőzte a Brassói Coronát, amivel ideiglenesen beérte pontszámban a hétfő este pályára lépő listavezető Steauát. A katonacsapat aztán ismét elhúzott három ponttal.

Vasárnap este a Fellegváron megrendezett Kolozsvári CFR-FC Vaslui mérkőzés jelentőségét növelte, hogy a tabella 6. és 7. helyén álló csapatok előtt - a korábban lejátszott mérkőzések kimenetele ismeretében - megadódott a lehetőség arra, hogy egy vagy akár két helyet is előre lépjenek. A csak 3-3 román játékossal kiálló csapatok az első félidőben fantáziátlan játékot mutattak, a labda főleg a kezdőkör környékén pattogott. Igazán veszélyes helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, a hazaiak elsősorban a jobbszélen összeálló Maftei-Deac passzjátékban reménykedhettek.

Jót tett a mérkőzésnek, hogy Ovidiu Hațegan a második félidő elején leküldte a pályáról a vasutasok új szerzeményét, a spanyol Aitor Monroyt, ugyanis a létszámfölénybe került Vaslui számára így már zsenánssá vált a zárt alakzatú védekezés, a megnyílt területeket pedig a CFR is igyekezett kihasználni. Ennek köszönhetően a labda el-elkerült a tizenhatosig, de gólhelyzetnek csak nagyon nagy jóindulattal lehetne nevezni azt, amit kialakítottak. Pontosztozkodás lett a vége, ennek valószínűleg egyik csapatnál sem örültek felhőtlenül.