Halepnek nem sikerült a bravúr Ausztráliában

A 2009-es Roland Garros után másodszor jutott Grand Slam-elődöntőbe a szlovák Dominika Cibulková, aki Marija Sarapova legyőzése után kedden a román Simona Haleppel is elbánt. Mindössze egy óra kellett neki ahhoz, hogy 6:3, 6:0-al továbbjusson.

„Ma készen álltam a csatára, és tökéletes voltam. Nem vagyok ugyan túl magas, de duzzadok az erőtől" – idézte az nso.hu a 161 centis szlovák sportolót, aki ötödik GS-negyeddöntőjéből másodszor jutott tovább.

Ellenfele az az Agnieszka Radwanska lesz, aki egyhuzamban hét vereség után, 2011 óta először le tudta győzni az elmúlt két évben a női egyest megnyerő Viktorija Azarenkát. A rengeteg hibával játszó fehérorosz sorozatban megnyert 18 melbourne-i mérkőzés után kapott ki.

„Ez volt a legjobb itteni negyeddöntőm, azt mondtam magamnak, hogy egyszer már túl kell jussak ezen az állomáson” – magyarázta a két óra alatt nyerő Radwanska, aki ötödik Australian Open-negyeddöntőjén először győzött.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (33 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)