Aus Open: volt világelsővel csatázik Halep a negyeddöntőbe jutásért

Az Australian Open második hetén is érdekelt lesz Simona Halep, aki szombaton sima 6:1, 6:4 arányú győzelmet aratott a kazah Diasz ellen és ezzel - hacsak a világranglistán mögötte nem szereplő játékos nem győz Melbourne-ban - egy helyet előrelépett a WTA-listán, és immár a 10. A ranglista jelenlegi 10. helyezettje, Caroline Wozniacki kikapott ugyanis és ezzel elvesztette annak a lehetőségét, hogy a tavalyi elődöntővel szerzett pontjait megvédje.

Simona Halep a negyedik fordulóban a volt világelső Jelena Jankoviccsal csap össze a negyeddöntőbe jutásért.

Bár már 6:1, 5:4-es vezetésénél meccslabdához jutott, végül csak tie-breakben nyerte meg a 79 perces második játszmát Marija Sarapova a saját árnyékát sokadszor átlépni képtelen francia Alizé Cornet ellen. Az előző körben Karin Knappot 115 perces döntő szettben 10:8-ra legyőző Sarapova továbbra is messze van a csúcsformától, de eljutott a nyolcaddöntőbe, ahol a szlovák Dominika Cibulková lesz az ellenfele.

„Nehéz befejezni az ilyen meccseket, Cornet remekül használta ki a lehetőségeit. Az előző forduló sokat kivett belőlem, igyekeztem arra koncentrálni, hogy ezúttal gyorsan továbbjussak. Fizikai szempontból mindenképpen javulnom kell a folytatásra, de boldog vagyok, hogy lesz most még egy szabadnapom, és a második héten is versenyben vagyok – nézte a dolgok jó oldalát Sarapova, aki természetesen jobban érezte magát szombaton a 24 fokban, mint két nappal korábban a 44-ben. – Nem sírom vissza a hőséget, és szerintem az egész mezőny örül, hogy most ilyen idő van."

A hölgyek között némi üggyel-bajjal Agnieszka Radwanska is továbbjutott, miután az Anasztaszija Pavljucsenkova ellen elveszített első játszma miatt sem idegeskedett, és a tőle megszokott stabil játékkal fordított. Kiesett viszont a korábbi világelső Caroline Wozniacki, aki Garbine Muguruzától szenvedett vereséget szettelőnyről. A 20 éves spanyol – aki az Australian Open előtt megnyerte a hobarti tornát – tovább fényezi élete eddigi legjobb Grand Slam-eredményét azzal, hogy bejutott a negyedik fordulóba. Továbbra is imponáló teljesítményt nyújt Viktorija Azarenka: a második kiemelt, legutóbbi két melbourne-i viadalt megnyerő fehérorosz játékos ezúttal Yvonne Meusburgert ütötte ki, a címvédő mindössze egy játékot engedélyezett osztrák ellenfelének.

A férfiaknál szettveszteség nélkül jutott a nyolcaddöntőbe Roger Federer miután az orosz Tejmuraz Gabasvilit különösebb gond nélkül, 101 perc alatt 6:2, 6:2, 6:3-ra legyőzte. A legjobb volt, amit Federer tehetett, hogy nem veszít szettet az első három körben, mert így kipihenten vághat neki a második hétnek, amely kőkemény lesz számára, ha be akarja gyűjteni a 18. Grand Slam-trófeáját. A svájci legközelebb a Jo-Wilfried Tsonga ellen játszik, utána Andy Murray, Rafael Nadal, Novak Djokovics lehet a sorrend a tornagyőzelemig vezető úton.

„A rövid távú célom az volt, hogy túljussak az első héten, ami nem ment annyira jól tavaly Wimbledonban és a US Openen sem, ezúttal viszont elégedett lehetek. Jól érzem magam, az elmúlt év kemény volt, de négy-öt hónapja újra rendben vannak a dolgaim. Örülök, hogy amikor felkelek, még mindig nem érzem magam annyira öregnek – mondta el Roger Federer a Jim Couriernek a mérkőzés után adott interjújában, amelyben Stefan Edberg felkéréséről is beszélt.– Felhívtam, ám ő kért némi gondolkodási időt. Jó darabig eltartott, mire igent mondott, de nagyon örülök, hogy végül így döntött.”

A már említett Andy Murray a spanyol Feliciano López ellen győzött három játszmában: a 26. kiemelt az első szettben rövidítésre kényszerítette az olimpiai bajnokot, ám a folytatásban mind kevesebb ellenállást tudott kifejteni. Jo-Wilfried Tsonga meglepően könnyedén intézte el honfitársát, Gilles Simont, aki csak az első szettben tudta megszorongatni Tsongát. Meglepetésre versenyben van még Stéphane Robert is: a 33 éves francia játékos az első szerencsés vesztes, aki a 4. fordulóba jutott az Australian Openen.

A világelső Rafael Nadal rendkívül meggyőző teljesítményt nyújtva tudta le a Gaël Monfils elleni harmadik körös meccsét: a spanyol világelső mindössze hat játékot veszített az összecsapáson. A 25. helyen kiemelt franciának gyakorlatilag esélye sem volt a játszmagyőzelemre, még a harmadik szettben bírta a leginkább a spanyol elképesztő iramát, ám akkor is csak 3:3-ig. Nadal következő ellenfele a japán Nisikori Kei lesz.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (33 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)