Ausztrál Open: Monica Niculescu szállította a torna első meglepetését

Óriási fegyvertényt hajtott végre a román Monica Niculescu az Australian Open női egyesének második fordulójában azzal, hogy három szettben legyőzte a tavalyi wimbledoni döntős, most 15. kiemelt Sabine Lisickit. A román lány 2-6, 6-2, 6-2 eredménnyel lepte meg a teniszvilágot.

A pazar, nullra megnyert első szett után Leonardo Mayernek már nem sok esélye maradt Novak Djokovics ellen az Australian Open férfi egyesének második fordulójában. A második helyen kiemelt szerb aztán három játszmában nyert az argentin ellen, és jutott be a 3. fordulóba, ahol majd a 30. helyen kiemelt orosz Dmitrij Turszunovot búcsúztató üzbég Gyenisz Isztominnal találkozik.
Djokovicsnak 30 nyerő ütése, és csupán 11 ki nem kényszerített hibája volt a 107 perces mérkőzésen, Mayernél ugyanezek a mutatók jóval gyengébbek: 14, illetve 39.

„Elégedett vagyok a mai teljesítményemmel, jobban játszottam, mint az első fordulóban. Remélhetőleg a folytatásban is emelni tudok a színvonalamon” – mondta a torna címvédője a továbbjutást követően.

A 29. helyen kiemelt francia Jérémy Chardynak a négyszettes győzelem során nem kevesebb, mint 27(!) gém kellett az ukrán Alekszandr Dolgopolov elleni továbbjutáshoz.

Könnyed edzést tartott Serena Williams főműsoridőben a Rod Laver Arénában. A 18. Grand Slam-trófeájára hajtó amerikai a szerb Veszna Doloncot győzte le 63 perc alatt, és jutott a harmadik fordulóba.

„Örülök, hogy életben maradtam ebben a melegben. Azt sem tudom, hol vagyok pillanatnyilag, de annyira azért nem érzem magam rosszul, hogy jégfürdőt vegyek. Azt utálom” – jelezte a 24 mérkőzés óta veretlen Serena, hogy azért alig több mint egy óra alatt is megviselte a 41 fokos hőség.

Közben a férfiaknál Tomás Berdych és Richard Gasquet is probléma nélkül jutott tovább, és előbbi meglepetésre a selejtezőből a harmadik körig jutó bosnyák Damir Dzumhurral játszik, akit jelenleg a világranglista 188. helyén jegyeznek.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (33 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)