Női kézi-vb: Neaguék a lengyelek, Görbiczék a spanyolok ellen folytatják

Véget értek a csoportküzdelmek a szerbiai női kézilabda-világbajnokság D-csoportjában: utolsó fordulóbeli győzelmével Románia második, míg Magyarország a németektől elszenvedett vereség után harmadik helyen zárt.

Az utolsó forduló előtt az volt a kérdés, hogy második vagy harmadik helyen zár-e a magyar válogatott a csoportjában és hogy a nyolcaddöntőben melyik csapat ellen kell majd megvívniuk. A németek elleni rangadó forgatókönyve azonban kísértetiesen hasonlított a tegnapi magyar-románéra: félidőig tartotta magát a csapat, azonban ismét a hajrára maradt a döntés. Görbicz Anita bünetőt hibázott 25-26-os állásnál a mérkőzés utolsó percében, így a magyar válogatott elszenvedte második vereségét a csoportban és harmadik helyen zárt végül. Az első félidő jelentős részében még két-három góllal vezettek a magyarok, félidőben is 16-14 volt az eredmény, azonban a fordulás után egyenlítettek a németek, vezettek is, elsősorban Müller góljainak köszönhetően. Az utolsó támadást  Hajdu csapata vezethette az egyenlítésért, ekkor harcolták ki a büntetőt, ami végül kimaradt.

A harmadik hely azt jelenti, hogy a nyolcaddöntőben Spanyolország lesz az ellenfél. Az mérkőzést ugyancsak Újvidéken játsszák hétfőn 18.30-tól.

A Románia-Csehország mérkőzésen nem született meglepetés, magabiztosan (tizenkét góllal is vezettek a második félidő elején), 29-23-ra nyert a Tadici-csapat, bebiztosítva a csoport második helyét. Neaguék következő ellenfele Lengyelország lesz, a mérkőzésre vasárnap 21.15-től kerül sor.

• Magyarország-Németország 26–27 (16–14)
  • Románia–Csehország 29–23 (14–7)
  • Tunézia–Ausztrália 24–15 (12–8)