Serie A: tíz győzelmével történelmet írt az AS Roma

Az eddig százszázalékos Roma a sereghajtó Chiavót fogadta az olasz bajnokság 10. fordulójának záró mérkőzésén. A fővárosiak nagyon nehezen, de csak bedarálták a veronaiakat. Borriello gólja azt jelentette, hogy a Roma megnyerte az első tíz mérkőzését, márpedig ilyen teljesítményre soha, egyetlen csapat sem volt még képes a Serie A-ban.

Egyáltalán nem indult istrángszaggató iramban a mérkőzés. A Roma többet támadott ugyan, de a kaput nem találta el. Tíz perc után kijött a szorításból a Chievo, de a mérkőzés előtt az utolsó helyen szerénykedő gárda elsősorban a védekezésével volt elfoglalva.

Ez a védekezés azonban elég hatékony volt, mert a Roma hiába passzolgatott a tizenhatos előterében, sokáig nem találta meg a lyukat a falon. A távoli lövések sem hoztak sikert, mivel el sem találták Puggioni kapuját.

Eltelt harminc perc, és a Roma egyáltalán nem siettette a dolgát, ugyanabban az ütemben tették-vették a labdát, mint korábban, türelmesen keresték a rést a veronaiak védekezésében. De hiába... a gólhelyzettel adós maradt a hazai gárda, így senkit nem lepett meg, hogy a félidőben gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején a Roma kicsit jobban csipkedte magát, mint korábban. A Chievo beszorult a tizenhatosára, de a védők jól állták a sarat. Nem volt jó a meccs. A Roma ment előre, mint akit felhúztak, de egyszerűen hiányoztak az ütemváltások és a fineszes passzok.

Viszont a 60. perctől egyre jobban a kapuja elé szorult a Chievo, érezhető volt, hogy fáradnak a sárga mezes játékosok. És ahogy az ilyenkor lenni szokott, a sokadik támadásból a Roma csak begyötörte a vezető gólt.

A 67. percben ugyanis Florenzi szép cselekkel került helyzetbe a tizenhatoson belül a bal oldalon, majd kiválóan emelt középre, és az ötösön helyezkedő Borriello a hosszú sarokba fejelt. 1–0

Noha a Chievo hősiesen védekezett, de szinte felborult a pálya a nagy római rohamoktól. És bár nem táncoltatták a labdát a fülükön, de jellemző, hogy a 73. percig a vendégek kapura sem tudtak lőni.

Mindig a kötelező feladat a legnehezebb, de ez a mostani Roma ezt is megoldotta. Tíz meccset nyert zsinórban, soha, egyetlen csapat sem tudta még így kezdeni az olasz bajnokságot. Rekordot írtak tehát a „Farkasok", és jó reményekkel utazhatnak vasárnap Torinóba.