Női kézilabda BL: hengerelt a Fradi és a Győr

Előbb az FTC-Rail Cargo majd a Győri Audi ETO is könnyedén legyőzte ellenfelét a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában.

A két forduló után ötvenszázalékos ferencvárosiak 5-5-nél húztak el a nyeretlen Lublintól, és a 10. percben már 9-5-re vezettek. A 30 perc alatt ötször eredményes Tomori Zsuzsanna vezérelte magyar csapat könnyedén szórta a gólokat, a félidőben már 20-12 volt az állás. Szünet után még egyértelműbbé vált az FTC fölénye, az 50. percben tíz gól volt a különbség (31-21), a vége pedig lehengerlő hazai siker lett.

A negyedik körben is ez a két csapat találkozik, november 3-án Lublinban.

A címvédő Győri Audi ETO KC is magabiztosan győzött a német Thüringer HC vendégeként és így továbbra is százszázalékos.

A százszázalékos győriek hamar elhúztak 4-0-ra a német bajnoktól, majd Görbicz Anita révén tartották előnyüket, 5-12-nél pedig a Thüringer-edző időt kért. A kétszer is kilencgólos előnyhöz jutó magyarok végül 20-12-re hozták az első félidőt, Görbicz ekkor hét találatnál tartott. Szünet után egy hazai gólra hét győri érkezett, ezzel eldőlt az egyoldalú találkozó.

A csoport másik összecsapásán a nagybányai HCM drámai végjátékban szerezte meg első pontjait az osztrák Hypo NÖ ellen.