Új maratoni világcsúcs született Berlinben

A kenyai Wilson Kipsang Kiprotich 2:03.23 órás új világcsúccsal nyerte meg a berlini maratont, a nőknél a szintén kenyai Florence Kiplagat 2:21:12 idővel győzött.

A világ egyik “leggyorsabb” maratoni útvonalán, a berlini utcai futóversenyen a két évvel ezelőtti nem hivatalos világcsúcs dőlt meg vasárnap délelőtt. Wilson Kipsang Kiprotich a szintén kenyai Patrick Makau két évvel ezelőtti idejét (2:03:38) 15 másodperccel tudta megjavítani. Berlinben hatodik alkalommal született új maratoni világcsúcs.

A 31 éves újdonsült világcsúcstartó két évvel ezelőtt Frankfurtban 2:03.42 órás idővel új pályacsúcsot állított fel, majd tavaly a London Marathont nyerte meg 2 óra 4:44 perccel. A londoni olimpián azonban “csak” a dobogó harmadik fokára tudott felállni az ugandai Stephen Kiprotich és a szintén kenyai Abel Kirui mögött.

A női győztes Florence Kiplagat 2011-ben nyerte meg először a Berlin Marathont, míg a bronzérmes Irina Mikitenko 2008-ban utolsó német atlétaként nyert a német fővárosban.