Újabb Hosszú-dupla, világcsúcs a 100 m vegyesdöntőben is

Két nap alatt négy világcsúccsal zárt Hosszú Katinka az eindhoveni rövid pályás világkupán. A 200 méteres vegyes úszás speciális duplája után 100-on is remekelt a magyar világbajnok: az előfutam után a döntőben is rekorddal nyert, időeredménye 57.50 másodperc.

A csütörtök délelőtti világrekord után az esti program a 400 vegyessel indult Hosszú számára, és a szám nemcsak Hosszú, de mindhárom magyar induló számára remekül sikerült. A magyar világbajnok óriási fölénnyel utasította maga mögé az egész mezőnyt, de a második és a harmadik helyen is magyar versenyző ért célba. Jakabos Zsuzsanna szerezte meg az ezüstérmet, Verrasztó Evelyn pedig a bronzot. A legjobb nem magyar, a finn Tanja Kylliainen több mint 15 másodpercet kapott Hosszútól...

A női 200 pillangó döntőjében két magyar szállt vízbe: Hosszú győzelme már-már automatikus volt, bár Ellen Gandy jól ment vele és megszorította a futam második felében. Jakabos úszásán érződött a  400 vegyes, ám így is jól teljesített, az 5. helyen csapott célba.

Hosszú záró számában, 100 méteres vegyes úszásban a délelőtt világrekord után toronymagas favorit volt, és hiába volt Sarah Sjöström is a medencében, csak az volt kérdés, hogy legyőzi-e ismét önmagát a magyar úszó. Nos, ez újra sikerült, az 57.50 újabb dupla-világrekordos napot jelent, ami egészen elképesztő teljesítmény két megnyert döntő után. Jakabos Zsuzsanna a hetedik helyen végzett a futamban 59.81-es időeredménnyel.

Férfi 100 mellen remek nevekből álló futam jött össze, Gyurta Dániel végül kikapott az olasz Fabio Scozzolitól, ám Kitadzsima Koszukét ezúttal is legyőzte. Férfi 1500 gyorson Kis Gergő 4. lett.