EL: továbbjutott az Astra és a Honvéd, búcsúzott a Videoton

Csak egy-egy román illietve magyar csapatnak sikerült továbbjutnia az Európa-liga-selejtező I. fordulójából, ugyanis a Videoton FC űriási meglepetésre kikapott a Mladost Podgoricától. Nem így a budapesti Honvéd, amely kiütéses 9-0-s zakót mért ki a visszavágón montenegrói ellenfelére és az Astra Giurgiu is kettős győzelemmel búcsúztatta a szlovéniai NK Domzalét.

HONVÉD–CELIK NIKSIC

A magyar bajnokságban harmadik Budapest Honvéd két gólzáporos győzelemmel jutott tovább a montenegrói bronzérmes Celik Niksic ellen, ugyanis az egy hete idegenben aratott 4-1-es sikert követően csütörtökön a hazai visszavágón 9-0-ra nyert.

A selejtező második körében a máltai Hibernians együttesét búcsúztató Vojvodina lesz a kispestiek ellenfele, az első meccset jövő hét csütörtökön Szerbiában, a visszavágót egy héttel később a Bozsik Stadionban rendezik.

A Honvéd kétséget sem hagyott afelől, hogy jobb csapat ellenfelénél, ugyanis az első perctől kapujához szegezte a montenegrói együttest, s mindössze 14 percet kellett várni az első kispesti gólra. Holender azután, hogy betalált, előkészítőként jeleskedett, passzát Diabynak már csak az üres kapuba kellett továbbítania. A szünetig még Diarra is eredményes volt.

A folytatás Délczeg értékesített büntetőjével indult, s bár az iram alább hagyott, a Honvéd így is sorra dolgozta ki a helyzetek és szerezte a gólokat, Testardi például mesterhármast ért el, a vége pedig 9-0 lett úgy, hogy a Celik egyszer sem találta el Kemenes kapuját...

A mérkőzést a világhírű olasz edző, Roberto Mancini a helyszínen tekintette meg, hogy fiát, a szünetben csereként beállt Andrea Mancinit lássa.

MLADOST PODGORICA–VIDEOTON FC

A Videoton FC 1-0-s vereséget szenvedett az utolsó 10 percben emberhátrányban futballozó Mladost Podgorica vendégeként, ezzel a montenegrói gárda jutott tovább 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

Az első félidőben kevés helyzetet tudtak kialakítani a csapatok, s bár a montenegróiak többször veszélyeztettek, sőt, egy alkalommal a kapufát is eltalálták, a szünetig nem esett gól.

Fordulás után aktívabbnak tűnt a Videoton, s a játékrész első negyedórájában kétszer is nagyon közel jutott a gólszerzéshez. A folytatásban ugyanakkor ismét erőre kapott a Podgorica, amely a 82. percben emberhátrányba került. A székesfehérvári együttes próbálta őrizni a döntetlent, ám az utolsó percben Szolnoki Roland a 16-oson belül kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőt pedig a csereként beállt Knezevic magabiztosan értékesítette.

Az előző kiírásban a csoportkörben szerepelt Videoton sorsa ezzel megpecsételődött, Jose Gomes tanítványainak ugyanis már nem maradt idejük az egyenlítésre.

EURÓPA-LIGA, 1. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK

• Irtis Pavlodar (kazah)–Levszki Szófia (bolgár) 2–0, továbbjutott: az Irtis, 2–0-s összesítéssel
  • Pjunyik (örmény)–Teteksz (macedón) 1–0, Tj: a Pjunyik, 2–1-gyel
  • Khazar Lankaran (azeri)–Sliema Wanderers (máltai) 1–0, tj: a Khazar, 2–1-gyel
  • Ventspils (lett)–Airbus UK Broughton (walesi) 0–0, Tj: a Ventspils, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal
  • Gefle (svéd)–Trans Narva (észt) 5–, Tj: a Gefle, 8–1-gyel
  • Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Videoton (magyar) 1–0, Tj: a Mladoszt Podgorica, 2–2-vel, idegenben szerzett több góllal
  • FC Santa Coloma (andorrai)–Breidablik (izlandi) 0–0, Tj: a Breidablik, 4–0-val
  • Zilina (szlovák)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 3–3 Tj: a Zilina, 6–3-mal