banner_xRg6ZFl6_Koldok_970x250.gif
banner_30Cewl4A_Copy of 1_300x250.gif

2022-es katari foci-vb: elkészült a magyar és a román menetrend is

Twitteren osztotta meg a magyar (MLSZ) illetve román labdarúgó szövetség (FRF) a 2022-es katari világbajnokság selejtezősorozatának meccsdátumait. 

Mint korábban írtuk, a magyar válogatott Angliával, Lengyelországgal, Albániával, Andorrával és San Marinóval, a trikolórok pedig Németországgal, Izlanddal, Észak-Macedóniával, Örményországgal és Liechtensteinnel kerültek egy selejtezőcsoportba.

Most, pár nappal a sorsolás után mindkét csoportban kialakult a menetrend is.

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Twitter-csatornáján osztotta meg a magyar válogatott meccsnaptárát.

 

Eszerint Marco Rossi tanítványai 2021. március 25-én hazai pályán, valószínűleg a Puskás Arénában indítják a selejtezősorozatot Lengyelország ellen, amit még ugyanabban a hónapban két idegenbeli mérkőzés követ San Marno és Andorra ellen. Pár hónapos szünetet követően, jövő ősszel egy hét mérkőzéses sorozat végén derül majd ki, hogy melyik válogatott jut ki egyenes ágon a 2020-es katari vb-re. A magyarok 2021. szeptember 2-án fogadják a csoport legereősebb ellenfelét, Angliát a Puskás Arénában, a selejtezősorozatot november 15-én zárják Lengyelországban. 

A magyar válogatott mérkőzései 

  • Magyarország–Lengyelország (2021. március 25., 21.45)
  • San Marino–Magyarország (2021. március 28., 21.45)
  • Andorra–Magyarország (2021. március 31., 21.45)
  • Magyarország–Anglia (2021. szeptember 2., 21.45)
  • Albánia–Magyarország (2021. szeptember 5., 19.00)
  • Magyarország–Andorra ( 2021. szeptember 8., 21.45)
  • Magyarország–Albánia (2021. október 9., 21.45)
  • Anglia–Magyarország (2021. október 12., 21.45)
  • Magyarország–San Marino (2021. november 12., 21.45)
  • Lengyelország–Magyarország (2021. november 15., 21.45)

A trikolórok két hazai mérkőzéssel indítják a selejtezősorozatot, „bemelegítésként Észak-Macedóniával játszanak, majd a csoport legerősebb válogatottja, Németország látogat Bukarestbe.

 

A közvetlen ellenfél Izlanddal 2021 szeptemberében idegenben játszik Mirel Rădoi alakulata, utolsó ellenfele pedig a leggyengébb Liechtenstein lesz.

A román válogatott mérkőzései

  • Románia–Észak-Macedónia (2021. március 25., 21.45)
  • Románia–Németország (2021. március 28., 21.45)
  • Örményország–Románia (2021. március 31., 19.00)
  • Izland–Románia (2021. szeptember 2., 21.45)
  • Románia–Liechtenstein (2021. szeptember 5., 21.45)
  • Észak-Macedónia–Románia (2021. szeptember 8., 21.45)
  • Németország–Románia (2021. október 8., 21.45)
  • Románia–Örményország (2021. október 11., 21.45)
  • Románia–Izland (2021. november 11., 21.45)
  • Liechtenstein–Románia (2021. november 14., 19.00)

A selejtezőből a csoportgyőztesek automatikusan kijutnak a világbajnokságra, a második helyezettek pedig 2022 márciusában pótselejtezőn vesznek részt. 

(Címlapi fotó forrása: Agerpres/EPA)

Kapcsolódók

banner_33n1iUxf_maltai-970x250.gif
banner_jpL2NADm_maltai-300x250.gif

Kimaradt?